Rio 2016: döntőbe jutott, aztán elszúrta egy nagy butasággal

2016.08.09. 12:02
Hazaküldték Yuri van Gelder holland tornászt a riói olimpiáról, miután kiment az olimpiai faluból, és éjszakai mulatozással ünnepelte meg, hogy gyűrűn bejutott a döntőbe.


A 33 éves sportoló szombat este hagyta el szálláshelyét, és csak vasárnap reggel tért vissza, méghozzá ittas állapotban.
A 33 éves sportoló szombat este hagyta el szálláshelyét, és csak vasárnap reggel tért vissza, méghozzá ittas állapotban.

„Szörnyű döntést hoztunk meg Yuri és a sportág szempontjából is, de az ilyen viselkedés megengedhetetlen” – közölte Maurits Hendriks holland csapatvezető, hozzátéve, a vétkes versenyző már hazatért Hollandiába.

A gyűrűn 2005-ben világbajnok Van Gelder korábban sem eminens viselkedéséről volt híres: 2009-ben az országos bajnokság előtt három nappal felfüggesztették versenyengedélyét kokainhasználat miatt. Közvetve emiatt maradt le a londoni olimpiáról, s hazája hadseregétől is elbocsátották.

Legfrissebb hírek

Mészáros Krisztofer nyerte az egyéni összetettet a maribori tornaversenyen

Egyéb egyéni
2026.06.15. 12:25

Hétvégén rendezik az első Keleti Ágnes-emlékversenyt

Torna
2026.06.10. 12:56

Ijesztő üzenet a hétszeres olimpiai bajnoktól: Majdnem meghaltam...

Torna
2026.06.07. 10:50

Tíz díjazott a tornaszövetség Halhatatlanok Klubjának díszoklevél-átadási ünnepségén

Egyéb egyéni
2026.06.04. 17:29

Kovács Zsófia a világversenyeken is visszatérne a dobogóra, és megcélozza Los Angeles-i olimpiát

Torna
2026.06.02. 20:23

Két magyar döntős Taskentben a torna Challenge-vk-n

Torna
2026.05.22. 21:52

Torna: Szilágyi Nikolett gerendán ezüstérmes lett Várnában

Torna
2026.05.10. 19:47

Torna: Bácskay Csenge inspirációs díjat kapott Amerikában

Torna
2026.05.08. 21:55
Ezek is érdekelhetik