Rio 2016: Kenderesi nem akármilyen vallomással készül a találkozóra Phelpsszel
A 200 méteres pillangóúszás döntőjében bronzérmet nyerő Kenderesi Tamás saját bevallása szerint kiröhögte volna azt, aki két évvel ezelőtt azt mondja neki, Rióban kétszer is megveri Michael Phlepset, és a harmadik helyen végez a fináléban. A 19 éves magyar úszó a Magyar Olimpiai Bizottságnak nyilatkozott az elmúlt napok eseményeiről, érzelmeiről, csúcspontjáról és Michael Phelpsről.
Az interjú legjobb része talán az, amikor Michael Phelpsről beszél Kenderesi. Egy ponton úgy említi – utalva az előfutamra és a középdöntőre –, hogy „sikerült elkapnom az öreget”. Ez a lazaság szinte már a védjegye. Bevallása szerint nem is akar megváltozni, mindig olyan lenne, amilyennek megismerte az ország.„sikerült elkapnom az öreget”. Ez a lazaság szinte már a védjegye. Bevallása szerint nem is akar megváltozni, mindig olyan lenne, amilyennek megismerte az ország.
A beszélgetésből kiderül, hogy Kenderesi az amerikai úszólegenda legnagyobb rajongója, és ezt szeretné neki is elmondani. Ha minden igaz, még találkoznak Rióban. Legalábbis ebben egyeztek meg.
Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről
Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?
Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik





