Női röplabda: a legjelentősebb tornán játszik a válogatott

MTI MTIMTI MTI
2017.01.31. 19:56
A magyar női röplabda-válogatott Mexikóba és Algériába utazik a World Grand Prix-ban (WGP), a nemzetközi szövetség (FIVB) legjelentősebb versenysorozatában nyáron.

A magyar szövetség (MRSZ) honlapjának keddi beszámolója szerint a liga harmadosztályában szereplő magyar csapat – amely a 2015-ös Európa Liga-győzelmével érdemelte ki, hogy a legjobbak között szerepelhet – először július 7. és 9. között a mexikói Aguascalientesben a házigazdákon kívül Ausztráliával, valamint Trinidad és Tobagóval méri össze erejét.

A második tornára egy héttel később Algéria fővárosban, Algírban kerül sor, s itt a rendezők mellett Mexikóval és Venezuelával játszik a válogatott. Ebben a nyolcasban szerepel Kamerun és Kolumbia is, minden válogatott két tornán vesz részt.

A két tornán szerzett pontok alapján az első három, illetve amennyiben a négyes döntőt rendező Ausztrália is köztük van, akkor az első négy jut be július 21. és 23. között sorra kerülő fináléba.

A harmadosztály négyes döntőjének győztese a következő évben a WGP másodosztályában szerepelhet. A 600 ezer dollár összdíjazású sorozatban 32 válogatott szerepel három csoportban, amelyek erősorrend alapján állnak össze.

A második tornára egy héttel később Algéria fővárosban, Algírban kerül sor, s itt a rendezők mellett Mexikóval és Venezuelával játszik a válogatott. Ebben a nyolcasban szerepel Kamerun és Kolumbia is, minden válogatott két tornán vesz részt.

A két tornán szerzett pontok alapján az első három, illetve amennyiben a négyes döntőt rendező Ausztrália is köztük van, akkor az első négy jut be július 21. és 23. között sorra kerülő fináléba.

A harmadosztály négyes döntőjének győztese a következő évben a WGP másodosztályában szerepelhet. A 600 ezer dollár összdíjazású sorozatban 32 válogatott szerepel három csoportban, amelyek erősorrend alapján állnak össze.

 

Legfrissebb hírek

Női röplabda-válogatottunk hármat üthet egy csapásra

Röplabda
2026.06.23. 11:22

Női röplabda Európa-liga: Szombaton és jövő szerdán játssza elődöntőjét a magyar válogatott

Röplabda
2026.06.22. 12:25

Koszovó legyőzése után elődöntőt játszik a női röplabda-válogatott

Röplabda
2026.06.21. 19:57

Egy lépésre az El-elődöntőtől a női röplabda-válogatott

Röplabda
2026.06.20. 18:50

Bozóki-Szedmák Réka: Mindenki nagy lendületet tudott a pályára hozni

Röplabda
2026.06.15. 08:48

Izgalmas mérkőzésen győzte le a női röplabda-válogatott Horvátországot

Röplabda
2026.06.14. 20:36

Kicsit nehezen, de Észtországot is legyőzte női röplabda-válogatottunk

Röplabda
2026.06.12. 19:31

Észak-Macedóniát is legyőzte a női röplabda-válogatott az Európa-ligában

Röplabda
2026.06.06. 20:09
Ezek is érdekelhetik