Dopping: nyolc évvel ezelőtti eset miatt tiltottak el két orosz röplabdázót

2022.12.20. 13:23
null
Pavel Moroz tizenöt hónapos eltiltást kapott (Fotó: Getty Images)
A Nemzetközi Röplabdaszövetség (FIVB) eltiltott két korábbi orosz válogatott röplabdázót, akiknek a nyolc évvel ezelőtti mintájukban találtak tiltólistás szereket.

Az insidethegames.biz portál szerint a 35 éves Pavel Moroz versenyengedélyét idén január elsejétől tizenöt hónapra függesztették fel a trimetazidin nevű tiltott gyógyszer használatáért – az idei pekingi téli olimpia előtt Kamila Valijeva is ezzel a stimulánssal bukott meg.

Azt a múlt hónapban jelentették be, hogy a 36 éves Alekszandr Butyko, aki 2012-ben olimpiát nyert az orosz válogatottal, egyéves eltiltást kapott szintén trimetazidin miatt.

A két játékos eltiltása egyformán március 31-én jár le.

Mindkettőjüket még a 2014-es orosz bajnokság döntőjében tesztelték, de csak azután buktak meg, hogy a moszkvai doppinglaboratórium adatbázisa – több évi huzavona után – átkerült a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség birtokába, amely az utólagos elemzések nyomán már a sokadik orosz sportoló doppingolását leplezte le.

(MTI)

Legfrissebb hírek

FIFA: az U15-ös vb-n térhetnének vissza az oroszok

Minden más foci
2026.06.25. 21:58

London 2012: elvették Gulijeva ezüstjét is, megint új sorrend a 800 méteren

Atlétika
2026.06.23. 18:37

Lukács Norbert: Megérte kilépni a komfortzónámból

Kosárlabda
2026.06.12. 11:34

World Sailing: az orosz junior vitorlázók visszatérhetnek

Egyéb egyéni
2026.06.10. 13:06

Az IIHF szeptemberben ismét foglalkozik az orosz hokisok esetleges visszatérésével

Jégkorong
2026.06.09. 16:56

Továbbra sem vehetnek részt az európai kupákban az orosz labdarúgócsapatok

Minden más foci
2026.06.07. 11:38

Tizenkét év doppingbüntetés a vb-ezüstérmes amerikai sprinternek

Atlétika
2026.06.06. 12:45

A Nemzetközi Vívószövetség feloldotta az orosz sportolókra vonatkozó korlátozásokat

Egyéb egyéni
2026.06.03. 10:13
Ezek is érdekelhetik