Real Madrid: Kaká bírálja, de sokra tartja Benzemát

2011.01.23. 06:40
Kaká szerint madridi csapattársa, Karim Benzema nagyon jó futballista, de többre is képes lenne annál, amit a mérkőzéseken általában nyújt.

„Edzéseken látjuk, hogy mi mindent tud. Ez alapján a Real Madrid meghatározó labdarúgójává válhatna, ez csak rajta múlik – fogalmazott meg burkolt kritikát a francia csatárral szemben a brazil világbajnok támadó középpályás szponzora új cipőmodelljének bemutatása alkalmával. – Néha kicsit kívül reked a játékon, úgy véljük, ennél többre képes."

A madridi alakulatnál az argentin Gonzalo Higuaín porckorongműtéte után vetődött fel, hogy Benzema mellé csatárt kellene szerződtetni a tavaszi idényre.

„Arról, hogy ez szükséges-e, az edzőnek kell dönteni, nekem az a dolgom, hogy a pályán segítsem a csapatot" – fogalmazott Kaká. 

Benzema sorsa egyébként visszatérő vita tárgya. Legutóbb Jorge Valdano sportigazgató értetlenkedett amiatt, hogy a francia futballista kispados volt, amire José Mourinho vezetőedző így reagált:

„Én nem üzengetek, és túlságosan öreg vagyok ahhoz, hogy a sajtó közvetítésével fogadjak üzeneteket. A saját utamat járva jutottam el oda, ahol most tartok."

A portugál tréner Benzemát illetően Kakával ért egyet, ő is többet vár a francia játékostól.

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Benzema vb-történeti lövésétől Kiss László rekordjáig – vb-videók

Minden más foci
2026.06.15. 15:12

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
2026.06.10. 10:24
Ezek is érdekelhetik