Barcelona: Reagálnunk kell a vereségre - Fabregas

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2013.11.29. 17:54
Cesc Fabregas szerint a Barcelonának lépéseket kell tennie, miután kedden az Ajax elleni BL-meccsen elszenvedte szezonbeli első vereségét.

A katalánok a szezon leggyengébb első félidejüket produkálták Amszterdamban, ahol a 2–0-s hátrányt követően a második félidőben tizenegyesből szépítettek. A középpályás szerint ennél jobb játékra lesz szükség az Athletic Bilbao ellen vasárnap.

„Volt egy csapatmegbeszélés az edzővel közösen. Mindig önkritikusak vagyunk, de ez volt az első vereségünk a szezonban, és reagálnunk kell erre – mondta Fabregas. – Sok dologban kell javulnunk, figyelnünk kell erre, de nem szabad túldramatizálni sem. Ez volt a legjobb idő a vereségre, és hogy erre reagáljunk.”

„Gyorsabban kell mozgatnunk a labdát, motiváltabb játékot kell mutatnunk, sokat kell támadnunk és intenzívnek kell lennünk mind támadásban, mind védekezésben” – mutatott előre a középpályás.

„Másnap megnéztem újra a meccset a lányommal. Nem a hozzáállásról szólt a vereség, egyszerűen nem futtattuk megfelelően a labdát, és a támadás és védekezés közötti átmenet lassú volt.”

A korábbi Arsenal-játékos kitért Martino és Guardiola Barcelonájára, és a saját pozíciójára is.

„Guardiola egy látnok volt, az a Barca a történelem legjobb csapata volt, de most lehet, hogy változtatnunk kell valamit, alternatívákat keresni. Az én helyem a középpályán van, két évvel ezelőtt nem játszottam csatárként, de ha ott kell szerepelnem, akkor próbálom a legjobbamat nyújtani” – zárta mondandóját Fabregas.

„Volt egy csapatmegbeszélés az edzővel közösen. Mindig önkritikusak vagyunk, de ez volt az első vereségünk a szezonban, és reagálnunk kell erre – mondta Fabregas. – Sok dologban kell javulnunk, figyelnünk kell erre, de nem szabad túldramatizálni sem. Ez volt a legjobb idő a vereségre, és hogy erre reagáljunk.”

„Gyorsabban kell mozgatnunk a labdát, motiváltabb játékot kell mutatnunk, sokat kell támadnunk és intenzívnek kell lennünk mind támadásban, mind védekezésben” – mutatott előre a középpályás.

„Másnap megnéztem újra a meccset a lányommal. Nem a hozzáállásról szólt a vereség, egyszerűen nem futtattuk megfelelően a labdát, és a támadás és védekezés közötti átmenet lassú volt.”

A korábbi Arsenal-játékos kitért Martino és Guardiola Barcelonájára, és a saját pozíciójára is.

„Guardiola egy látnok volt, az a Barca a történelem legjobb csapata volt, de most lehet, hogy változtatnunk kell valamit, alternatívákat keresni. Az én helyem a középpályán van, két évvel ezelőtt nem játszottam csatárként, de ha ott kell szerepelnem, akkor próbálom a legjobbamat nyújtani” – zárta mondandóját Fabregas.

Legfrissebb hírek

„Valóra akarom váltani az álmom” – Álvarez menne a Barcába, az Atlético viszont megtiltja neki

Spanyol labdarúgás
2026.06.23. 01:39

As: nem kezdték jól a vb-t a Barcelona-játékosok

Foci vb 2026
2026.06.19. 19:27

A La Masia kertjében pihen Kubala szobra, de visszakerül a Camp Nou elé

Spanyol labdarúgás
2026.06.18. 09:25

Diego Maradona és Lionel Messi aláírt meze is látható Kecskeméten

Spanyol labdarúgás
2026.06.16. 09:19

Negyedik lett a Veszprém az ifi kézilabda BL-ben

Kézilabda
2026.06.14. 11:42

A Barcelona nem vásárolja meg Rashford játékjogát – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
2026.06.10. 20:20

A Barcelona bejelentette az angol vb-kerettag szerződtetését

Spanyol labdarúgás
2026.05.29. 21:32

Anthony Gordon közel 70 millió fontért igazolhat Barcelonába – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
2026.05.28. 10:00
Ezek is érdekelhetik