La Liga: tarolt az Atlético a díjátadón, Griezmann a legjobb

MTI MTIMTI MTI
2016.10.25. 08:58
null
Antoine Griezmann lett az előző idény legjobb játékosa (Fotó: Action Images)
Antoine Griezmann lett a spanyol labdarúgó-bajnokság előző idényének legjobb játékosa. A végeredményt a La Liga hétfő esti valenciai gáláján jelentették be.

 


A 25 éves, 38-szoros francia válogatott futballista – aki az ünnepségen nem volt jelen – a legutóbbi idényben harmadik lett az Atlético Madriddal, melynek színeiben 22 gólt szerzett és öt gólpasszt adott.

A legjobb edzőnek járó elismerés is az Atlético Madridhoz köthető, mivel a fővárosi csapat argentin trénere, Diego Simeone került az élre ebben a kategóriában, és további két díj is az Atlético teljesítményét tükrözi: legjobb védőnek az uruguayi Diego Godínt, legjobb kapusnak pedig a szlovén Jan Oblakot választották meg.

A támadók közül a Barcelona ötszörös aranylabdása, az argentin Lionel Messi emelkedett ki, míg a középpályások mezőnyében a Real Madrid horvát játékosát, Luka Modricot díjazták.

A posztok legjobbjaira a csapatkapitányok szavaztak, míg a legjobb játékost egy adatbázis-elemzés „dobta ki”.

Legfrissebb hírek

„Messi, mindig Messi” – az Olé főcíme

Foci vb 2026
1 órája

Messi a gólokat, Argentína a tizenegyeseket halmozza a világbajnokságokon

Foci vb 2026
2 órája

A másik Lionel – Simon Zoltán publicisztikája

Foci vb 2026
10 órája

Messi nem lesz kezdő Jordánia ellen

Foci vb 2026
19 órája

Dani Ceballos távozik a Real Madridtól – hivatalos

Spanyol labdarúgás
2026.06.26. 20:35

A Como 60 milliót fizet Nico Pazért, de a Real Madrid nem mond le a támadóról – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
2026.06.26. 18:21

Milyen tortát kapott Messi a 39. születésnapjára? – fotó

Foci vb 2026
2026.06.24. 18:30

Csillag születik: így köszönti a FIFA a 39 éves Lionel Messit – videó

Foci vb 2026
2026.06.24. 13:49
Ezek is érdekelhetik