Spanyolország: két évvel hosszabbítottak Lopeteguivel

MTI MTIMTI MTI
2018.05.22. 13:45
Két évvel, a 2020-as Európa-bajnokság végéig meghosszabbította Julen Lopetegui szakvezető szerződését a Spanyol Labdarúgó-szövetség (RFEF).

Luis Rubiales, a szövetség múlt héten megválasztott új elnöke, valamint csapatával az oroszországi világbajnokságra készülő 51 éves szakember kedden sajtótájékoztatón jelentette be, hogy újabb két évre sikerült megállapodniuk.

Lopetegui U19-es és U21-es Eb-t nyert a spanyolok korosztályos együtteseivel, a felnőttválogatott élén a 2016-os franciaországi Európa-bajnokságot követően váltotta Vicente del Bosquét.

Lopetegui irányításával eddig veretlenek a spanyolok, akik 18 mérkőzésen 13 győzelmet és 5 döntetlent értek el. A vb-selejtezők során – 9 sikerrel, 1 döntetlennel és 36–3-as gólkülönbséggel – magabiztosan nyerték meg a csoportjukat.

A szövetség vezetője a keddi eseményen Fernando Hierro sportigazgató szerződésének meghosszabbítását is bejelentette.

A spanyolok a június 14-én kezdődő oroszországi vb-n a B-csoportban sorrendben a portugál, az iráni és a marokkói válogatottal találkoznak.

Legfrissebb hírek

Spanyolország hozta a kötelezőt a fejben teljesen széteső Uruguay ellen, s megnyerte csoportját

Foci vb 2026
11 perce

Videó: Muslera újabb hibája után vezetnek a spanyolok

Foci vb 2026
1 órája

Yamal, Oyarzabal, Baena hármassal rohamoznak a spanyolok Uruguay ellen – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
3 órája

Lopetegui: A játékosaim többet érdemeltek volna

Foci vb 2026
2026.06.24. 23:36

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21
Ezek is érdekelhetik