A tizenegyespont ellopásáért bűnhődnie kell a német szurkolónak - videó

2012.11.06. 17:18
Címkék
Büntetés vár arra a szurkolóra, aki májusban az osztályozó mérkőzés során ellopta a 11-es pontot a düsseldorfi futballstadionból.

A Fortuna Düsseldorf az osztályozó párharc visszavágóján 2–2-es döntetlent ért el a Hertha BSC ellen, így 4–3-as összesítéssel – 15 év szünetet után – kiharcolta a feljutást az élvonalba. A meccs kaotikus körülmények között ért véget: a hazai szurkolók már a játékidő végének hittek egy bírói sípszót, és elözönlötték a pályát, miközben még két perc hátravolt. A rend mintegy húsz-huszonöt perc után állt csak helyre, a csapatok ekkor tudták lejátszani a fennmaradó időt.

A videofelvételek tanúsága szerint a tumultus közepette egy rajongó kiásta a tizenegyes pontot a gyepből, és angolosan távozott vele.

„Nem tervezünk jogi lépéseket, pedig akár ötvenezer eurót is követelhetnénk a tettestől – jelentette ki Tom Koster, a Fortuna szóvivője.– Nevelő jellegű büntetést szeretnénk, hogy megértse, ilyet nem szabad csinálni.”

Kiásta és elvitte, nem vicc...

MTI

Legfrissebb hírek

Edző megy Zalaegerszegről Lendvára, játékosok is mehetnek – hivatalos

Labdarúgó NB I
10 perce

Az Arsenal végleg megszerezte az ecuadori kulcsembert

Angol labdarúgás
17 perce

Klubot váltott a svájciak támadója

Foci vb 2026
44 perce

A legkellemetlenebb ellenfél – a Maja Chwalinska-portré

Képes Sport
55 perce

Kézilabda: Grosch Vivien Marosvásárhelyre igazolt – hivatalos

Kézilabda
1 órája

Hatalmas volt az öröm Dél-Afrikában is – videó

Foci vb 2026
1 órája

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
1 órája

Suscsák Máté és Vámosi Georgina lettek az év futsalosai

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik