A csütörtöki kűr után bejelentette visszavonulását a dél-koreai Kim Ju Na, aki címvédőként második lett a nők között a szocsi téli olimpia műkorcsolyaversenyében.
Katarina Witt 1988-as diadala óta Kim lehetett volna az első, aki egymást követő két ötkarikás játékokon győz. A szabadprogram után azt mondta: megkönnyebbülés számára, hogy véget ért az olimpia, s most csak a pihenésre tud gondolni.
Hazájában az egyik újság így búcsúzott a kétszeres világbajnok (2009, 2013), 23 éves sportolótól: „Viszlát, műkorcsolya-királynő! Örülünk, hogy velünk voltál.”
A nők versenyét a hazai közönség előtt szereplő, mindössze 17 éves Agyelina Szotnyikova nyerte Szocsiban, s ezzel Oroszország első női olimpiai bajnoka lett ebben a sportágban.
Legfrissebb hírek

Lyonban lehet a hokitorna a 2030-as téli olimpián
Téli sportok
2026.06.01. 20:02
Ezek is érdekelhetik






