Peking 2022: tíz ezüstérmes a német hokicsapatban

R. P.R. P.
2022.01.25. 17:43
Tíz olyan játékos kapott helyett a jövő pénteken rajtoló pekingi olimpiára utazó német jégkorong-válogatottban, aki részese volt a négy évvel ezelőtti történelmi ezüstérem megszerzésének – adta hírül az MTI.

A 25 fős keretet a reméltnél két héttel később tudta kihirdetni Toni Söderholm szövetségi kapitány, mert a koronavírus-helyzet miatt az elmúlt időszakban több érintett is karanténban volt.

A három legfőbb hazai profi klub, a Red Bull München, az Adler Mannheim és az Eisbären Berlin összesen 15 játékost ad.

A németek bíznak benne, hogy – mivel ismét NHL-esek nélküli olimpia lesz – megint harcolnak majd a dobogós helyekért. A németek Pjongcsang előtt kétszer voltak bronzérmesek, még 1932-ben és – a nyugatnémet válogatott révén – 1976-ban.

(MTI)

Legfrissebb hírek

Francia Alpok 2030: a síalpinizmus marad a programban

Téli olimpia 2026
2026.06.25. 23:03

Vb 2026: lágyéksérülés miatt nem edzett a németek balbekkje

Foci vb 2026
2026.06.24. 21:31

A világ ámult Maradonán, mi, magyarok nem annyira

Minden más foci
2026.06.18. 08:56

Manuel Neuer: A cserék is jó energiákat hoztak a játékba

Foci vb 2026
2026.06.14. 22:55

Amikor Sócrates doktor térdre kényszerítette a nagy Szovjetuniót – vb-videók

Minden más foci
2026.06.14. 13:30

Lyonban lehet a hokitorna a 2030-as téli olimpián

Téli sportok
2026.06.01. 20:02

Német kiütés, Miroslav Klose elindul a vb-gólrekordig vezető úton

Minden más foci
2026.06.01. 12:22

Erdély Csanád: Ha az elején nekünk beakadna egy gól, az lélektanilag nagyon jó tenne velünk

Jégkorong
2026.05.21. 12:45
Ezek is érdekelhetik