Alpesisí-vb: három magyar került be a férfi műlesiklás vasárnapi versenyébe

2025.02.15. 17:45
Úry Bálint (Fotó: Getty Images)
Három magyar lehet ott a férfi műlesiklás vasárnapi fő versenyének rajtján a saalbachi alpesisí-világbajnokságon.

A szezon előtt honosított Leitgeb Richard az eddigi eredményei alapján alapból bekerült a záró napi számba, másik két magyar, Úry Bálint és Trunk Tamás pedig a szombati selejtezőből harcolta ki a részvétel jogát. Előbbi a nemzetközi szövetség honlapja szerint az első futamban negyedik, a másodikban 24., összesítésben pedig hetedik lett a 138 fős kvalifikációs mezőnyben, míg utóbbi 28. hellyel kezdett, majd a második legjobb időt érte el, ami végül 13. pozíciót jelentett.

A selejtezőben ott volt Kékesi Márton is, aki elsőre a 38. idővel jött le a pályán, második csúszása során viszont kiesett.

Úry Bálint – sikeres selejtező után – szerepelhetett a pénteki óriás-műlesiklásban is, melyben az első futam után 52. volt, a másodikban viszont nem tudott lejönni a pályán.

 

Legfrissebb hírek

Kékesi Márton alpesi síző lezárta válogatottbeli pályafutását

Téli sportok
2026.06.17. 17:20

Lindsey Vonn ősszel újra sílécre állna

Téli sportok
2026.04.22. 17:40

Alpesisí-vk: Shiffrin hatodszor nyert összetettben

Téli sportok
2026.03.25. 14:14

Alpesisí-vk: Laura Pirovanóé a női lesiklás kristálygömbje

Téli sportok
2026.03.21. 14:52

Ingemar Stenmark: a csendes svéd hangos sikerei

Népsport
2026.03.18. 08:43

Alpesi sí: Kékesi Márton és Pászka Mikolt Anna a felnőtt országos bajnok összetettben

Téli sportok
2026.02.27. 18:04

Rekordszámú résztvevő az alpesi sí diákolimpián a mátraszentistváni Síparkban

Csupasport
2026.02.26. 16:44

Cristiano Ronaldo is üzent a súlyos sérülést szenvedő Lindsey Vonn-nak

Téli olimpia 2026
2026.02.24. 19:25
Ezek is érdekelhetik