Tenisz: jövőre rekord pénzdíjat osztanak az Australian Openen

MTI MTIMTI MTI
2010.10.05. 12:40
Rekord összegű pénzdíjon osztoznak a teniszezők a jövő januári ausztrál nemzetközi teniszbajnokságon, az Australian Openen.

A szervezők keddi bejelentése szerint 25 millió ausztrál dollár (4.75 milliárd forint) lesz a szezon első Grand Slam-versenyének összdíjazása, melyből a férfi és a női győztes egyformán 2.2 milliót kap majd, az egyes finálék vesztesei pedig 1.1 millióval gazdagodnak.

Az ausztráliai viadal ezzel túlszárnyalja a másik három GS-torna eddigi legmagasabb pénzdíját, a 24.2 millió amerikai dollárnak megfelelő összeghez képest ugyanis az idei US Openen 22.6, a Roland Garroson 22.1, Wimbledonban pedig 21.7 millió talált gazdára.

„A játékosok eljönnek hozzánk, ezért ezt megérdemlik" – adott rövid magyarázatot az emelésre Craig Tiley versenyigazgató.



Az ausztráliai viadal ezzel túlszárnyalja a másik három GS-torna eddigi legmagasabb pénzdíját, a 24.2 millió amerikai dollárnak megfelelő összeghez képest ugyanis az idei US Openen 22.6, a Roland Garroson 22.1, Wimbledonban pedig 21.7 millió talált gazdára.

„A játékosok eljönnek hozzánk, ezért ezt megérdemlik" – adott rövid magyarázatot az emelésre Craig Tiley versenyigazgató.

Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.16. 14:25
Ezek is érdekelhetik