Marija Sarapova két szoros játszmában legyőzte Agnieszka Radwanskát a Francia nemzetközi teniszbajnokság, a Roland Garros női egyesének hétfő esti programjában, és bejutott a legjobb nyolc közé.
A második játszmában az orosz versenyző kétszer is jelentős hátrányban volt (1:4, 3:5), ám az utolsó négy játékot megnyerve kiharcolta a továbbjutást. Az orosz teniszező sokkal több nyerő ütést (47–13) mutatott be, ezzel ellensúlyozta sok ki nem kényszerített hibáját (44–12).
Sarapovának akár honfitárs is juthatott volna ellenfélül a következő körben, csakhogy a német Andrea Petkovic megakadályozta ezt – nagy csatában legyőzte a legjobb 16-ig szettveszteség nélkül eljutó Kirilenkót.
Összefoglaló cikkünket itt olvashatja a korábbi mérkőzésekről!
| NŐI EGYES, NYOLCADDÖNTŐ |
| Sarapova (orosz, 7.)–A. Radwanska (lengyel, 12.) 7:6, 7:5 |
| Petkovic (német, 15.)–Kirilenko (orosz, 25.) 6:2, 2:6, 6:4 |
Legfrissebb hírek

Cseh-amerikai győzelem női párosban a Roland Garroson
Tenisz
2026.06.07. 13:41
Ezek is érdekelhetik






