US Open: idén már hárommillió dollárt kapnak a győztesek

MTI MTIMTI MTI
2014.07.09. 19:13
Tovább nőtt az összdíjazása az amerikai nemzetközi teniszbajnokságnak, így az idei US Open férfi és női egyéni győztese már fejenként hárommillió dollárral (körülbelül 681 millió forint) gazdagodik.

A szervezők szerdán hozták nyilvánosságra, hogy a tavalyihoz képest 11.7 százalékkal több pénzt, 38.3 millió dollárt (8.7 milliárd forint) osztanak szét a játékosok között.

Az egyéni finálék vesztesei 1.45 millió dollárt (329 millió forint) vihetnek haza, a páros verseny győztesei félmillió dollárt (113.5 millió forint) kapnak, de azok a teniszezők sem járnak rosszul, akik már a nyitó körben búcsúznak az augusztus 25-én kezdődő viadalon: ők 35 750 dollárral (8.1 millió forint) vigasztalódhatnak majd.


Az egyéni finálék vesztesei 1.45 millió dollárt (329 millió forint) vihetnek haza, a páros verseny győztesei félmillió dollárt (113.5 millió forint) kapnak, de azok a teniszezők sem járnak rosszul, akik már a nyitó körben búcsúznak az augusztus 25-én kezdődő viadalon: ők 35 750 dollárral (8.1 millió forint) vigasztalódhatnak majd.

Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.16. 14:25
Ezek is érdekelhetik