Fed-kupa: Budapest jövőre is csoporthelyszín lesz

MTI MTIMTI MTI
2014.09.03. 10:05
Az idei rendezés után jövő februárban is Budapest ad otthont a tenisz Fed-kupa euroafrikai zóna I-es csoport tornájának.

A magyar szövetség (MTSZ) – honlapjának szerdai tájékoztatása szerint – újra jelentkezett az esemény megrendezésére, a nemzetközi szövetség pedig az MTSZ pályázatát ítélte nyertesnek, melyben „nagy szerepe volt annak is, hogy az idei esemény óriási siker volt a játékosok és a közönség körében".

Az idén a Syma-csarnokban a bennmaradást tűzték ki célként a Babos Tímea, Jani Réka, Bukta Ágnes, Szlavikovics Szabina összeállítású csapat számára, amely teljesítette az elvárásokat azzal, hogy a 16 csapatos versenyben az ötödik helyen végzett. A feljutást Hollandia és Románia harcolta ki.

Tavaly februárban az izraeli Eilat volt a torna házigazdája, ahol Barátosi Levente együttese szintén ötödik lett.

A férfiak Davis-kupájához hasonlatos Fed-kupában a világcsoport és a szintén nyolctagú világcsoport II. alatt a harmadik vonal már regionális felosztásban működik, itt amerikai, euroafrikai és ázsiai-óceániai zónát hoztak létre.

Legfrissebb hírek

A legkellemetlenebb ellenfél – a Maja Chwalinska-portré

Képes Sport
2026.06.25. 14:56

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Serena Williams egyesben is visszatér, indul Wimbledonban

Tenisz
2026.06.21. 21:18

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01
Ezek is érdekelhetik