Tenisz: a US Open döntősök is a legtöbbet fejlődők között

MTI MTIMTI MTI
2014.10.31. 17:16
A spanyol Roberto Bautista Agut, a horvát Marin Cilic, az ausztrál Nick Kyrgios vagy a japán Nisikori Kei a jelölt a legtöbbet fejlődött játékosnak járó díjra a férfi teniszversenyeket szervező ATP-nél.

A szervezet honlapjának beszámolója alapján Bautista Agut a 64. helyről a 16. pozícióba jött fel a világranglistán, míg a doppingvétség miatt korábban eltiltott Cilic a legjobb tíz közé küzdötte fel magát (50-ről a 8.), ráadásul hatalmas meglepetésre éppen Nisikorit legyőzve megnyerte az idei US Opent.

A mindössze 19 éves Kyrgios javította a legtöbbet a rangsorban, a 186. helyről indulva jelenleg az 55. Kyrgios – aki idén mutatkozott be a profik táborában – Wimbledonban a világranglista 144. helyezettjeként egészen a negyeddöntőig jutott, többek között legyőzte az akkori világelső spanyol Rafael Nadalt is.

A győztest a jövő vasárnap kezdődő, londoni ATP-világbajnokságon hirdetik ki.

Törölték a naptárból a düsseldorfi tenisztornát. Anyagi okokból megszűnt az 1968 óta Düsseldorfban rendezett férfi tenisztorna.

Dietloff von Arnim tornaigazgató pénteken közölte, hogy mivel nem sikerült névadó főszponzort találni, nincs értelme folytatni a verseny szervezését.

A viadal 1968-tól 1977-ig Düsseldorf GP néven működött, első bajnoka a magyar Gulyás István volt. 1978 és 2012 között a Ruhr-vidéki városban került sor a férfiak csapat-világbajnokságára, majd az utóbbi két évben egy 426 ezer euró összdíjazású, salakpályás ATP-torna zajlott ott. Az utolsó győztes – idén májusban – a német Philipp Kohlschreiber volt.Bautista Agut a 64. helyről a 16. pozícióba jött fel a világranglistán, míg a doppingvétség miatt korábban eltiltott Cilic a legjobb tíz közé küzdötte fel magát (50-ről a 8.), ráadásul hatalmas meglepetésre éppen Nisikorit legyőzve megnyerte az idei US Opent.

A mindössze 19 éves Kyrgios javította a legtöbbet a rangsorban, a 186. helyről indulva jelenleg az 55. Kyrgios – aki idén mutatkozott be a profik táborában – Wimbledonban a világranglista 144. helyezettjeként egészen a negyeddöntőig jutott, többek között legyőzte az akkori világelső spanyol Rafael Nadalt is.

A győztest a jövő vasárnap kezdődő, londoni ATP-világbajnokságon hirdetik ki.

Törölték a naptárból a düsseldorfi tenisztornát. Anyagi okokból megszűnt az 1968 óta Düsseldorfban rendezett férfi tenisztorna.

Dietloff von Arnim tornaigazgató pénteken közölte, hogy mivel nem sikerült névadó főszponzort találni, nincs értelme folytatni a verseny szervezését.

A viadal 1968-tól 1977-ig Düsseldorf GP néven működött, első bajnoka a magyar Gulyás István volt. 1978 és 2012 között a Ruhr-vidéki városban került sor a férfiak csapat-világbajnokságára, majd az utóbbi két évben egy 426 ezer euró összdíjazású, salakpályás ATP-torna zajlott ott. Az utolsó győztes – idén májusban – a német Philipp Kohlschreiber volt.

Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.16. 14:25
Ezek is érdekelhetik