Tenisz: Juhász Gábor és Kuhárszky Zoltán a két kapitány

MTI MTIMTI MTI
2014.12.22. 14:55
A jövőben Juhász Gábor irányítja a női tenisz Fed-kupa-csapatot, Kuhárszky Zoltán pedig a férfi Davis-kupa-válogatottat – közölte a Magyar Teniszszövetség (MTSZ) hétfőn a honlapján.

A korábban Mandula Petra és Arn Gréta edzőjeként is dolgozó Juhász Gábor 2004-től 2007-ig vezette már a Fed-kupa-együttest, tagja volt az MTSZ elnökségének és a szakmai bizottságnak, tavaly szeptember óta pedig az MTSZ sportigazgatójaként tevékenykedett.

Az 55 éves, magyar és svájci állampolgársággal is rendelkező Kuhárszky Zoltán – aki játékosként a világranglista 53. helyéig jutott – többek között a szerb Ana Ivanovicsot, a német Anke Hubert és az amerikai Jennifer Capriatit, valamint Szávay Ágnest is edzette, 2002 és 2004 között pedig a svájci Fed-kupa-csapatot vezette.

Az 55 éves, magyar és svájci állampolgársággal is rendelkező Kuhárszky Zoltán – aki játékosként a világranglista 53. helyéig jutott – többek között a szerb Ana Ivanovicsot, a német Anke Hubert és az amerikai Jennifer Capriatit, valamint Szávay Ágnest is edzette, 2002 és 2004 között pedig a svájci Fed-kupa-csapatot vezette.

Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.16. 14:25
Ezek is érdekelhetik