Tenisz, Fed-kupa: történelmi fehérorosz siker Svájc ellen
A fehérorosz csapat története során először bejutott a női teniszezők Fed-kupájának döntőjébe. A szombati 1-1-es állást követően mindkét vasárnapi egyest megnyerte a hazai csapat a Minszkben rendezett párharcban Svájc ellen, így behozhatatlan előnyre tett szert.
Előbb Aliakszandra Szasznovics verte a magyar származású Tímea Bacsinszkyt egy-egy sima és szoros játszmában, majd Arina Szabalenka három szettben múlta felül Viktorija Golubicot. Mindkét esetben a fehérorosz teniszező legalább negyven hellyel hátrébb áll a világranglistán, mint legyőzött ellenfele.
A novemberi döntőben – amikor már várhatóan Viktorija Azarenka személyében legjobbjára is számíthat majd a fehérorosz együttes – az amerikai vagy a cseh csapat lesz az ellenfele.
Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség
Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben
Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben
Tenisz
2026.06.23. 18:58

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán
Tenisz
2026.06.17. 15:58
Ezek is érdekelhetik


