Huszonötezer euróra (8 millió forintra) büntette a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) a német Peter Gojowczykot, mert sérülés miatt visszalépett a francia nyílt bajnokság első fordulójában.
Az ITF idén emelte meg a büntetési tételeket, mondván, a múltban sokszor előfordult, hogy a teniszezők sérülten is elindultak a Grand Slameken, ugyanis már az első fordulós pályára lépésért is komoly pénzdíj jár – Párizsban például 40 ezer euró (12.7 millió forint).
Gojowczyk múlt szombaton Genfben döntőt játszott, amelyben kikapott Fucsovics Mártontól. Ezt követően vasárnap még edzett a Roland Garroson, majd hétfőn csípősérülésre hivatkozva 1:6, 0:2-es állásnál feladta a brit Cameron Norrie elleni találkozóját.
Az Australian Openen az ugyancsak német Mischa Zverev kapott ugyanilyen büntetést.
Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség
Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben
Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben
Tenisz
2026.06.23. 18:58

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán
Tenisz
2026.06.17. 15:58
Ezek is érdekelhetik


