Fed-kupa: magabiztosan vezetnek az amerikaiak a lettek ellen

2020.02.08. 12:06
Az Egyesült Államok női teniszválogatottja – Sofia Kenin és Serena Williams sikerének köszönhetően – 2–0-ra vezet az első nap után Lettország ellen a Fed-kupa selejtezőjében.

Kenin, az idei Ausztrál nemzetközi bajnokság győztese két sima szettben, 69 perc alatt nyert Anastasija Sevastova ellen a Washington állambeli Everettben zajló párharc első mérkőzésén. A folytatásban Jelena Ostapenko szoros csatára kényszerítette Serena Williamst, de a 23-szoros Grand Slam-tornagyőztes klasszis végül mindkét rövidítésben jobbnak bizonyult, és 1 óra 47 perc alatt győzött.

Szombaton (ma) két egyes, majd egy páros mérkőzés lesz minden párharcban.

A győztesek részt vesznek az április 14. és 19. közötti, 12 csapatos budapesti fináléban, amelyen már biztosan ott lesz a házigazda magyar, a tavaly döntős ausztrál és francia, valamint a szabadkártyás cseh együttes.

FED-KUPA, SELEJTEZŐ
1. NAP

Egyesült Államok–Lettország 2–0
Sofia Kenin–Anastasija Sevastova 6:2, 6:2
Serena Williams–Jelena Ostapenko 7:6 (7–4), 7:6 (7–3)

Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.16. 14:25
Ezek is érdekelhetik