Tenisz: hosszú kihagyása után ismét megsérült Andreescu

Tizenöt hónapos kihagyása után ismét megsérült a kanadai Bianca Andreescu (Fotó: AFP)
Tizenöt hónapos kihagyása után ismét megsérült a kanadai Bianca Andreescu, a 2019-es amerikai nyílt teniszbajnokság női győztese.
A jövő heti adelaide-i torna szervezői szombaton közölték, hogy a 20 éves játékosnak a bal lába sérült meg, ezért visszalépett.
Andreescu a 2019-es sencseni WTA-világbajnokság után térdsérülés miatt hosszú pihenőt tartott. Az ausztrál nyílt bajnokságon tért vissza, amelyen a második fordulóban búcsúzott, majd a Phillip Island Trophyn elődöntőbe jutott.
A játékos elmondta, a 15 hónapos kihagyást követően hosszú, kemény mérkőzéseket játszott, és a szezon hátralévő részére gondolva úgy döntött, hogy visszalép az adelaide-i tornától. A tervek szerint legközelebb Dohában és Dubajban indul.
(MTI)
Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség
Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben
Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben
Tenisz
2026.06.23. 18:58

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán
Tenisz
2026.06.17. 15:58
Ezek is érdekelhetik



