Tenisz: a US Openre már anyaként térne vissza a háromszoros GS-győztes

2022.10.26. 11:26
null
Angelique Kerber mindenhová magával viszi majd márciusban születendő gyermekét (Fotó: AFP)
Első gyermekének megszületése után, a jövő évi US Openen térne vissza Angelique Kerber, a női teniszezők világranglistájának korábbi éllovasa – írja az MTI.

A 34 éves német játékos márciusra várja a babát, de kedvenc tornáján, Wimbledonban – melyet 2018-ban megnyert – még nem szándékozik elindulni.

„Hagyok időt magamnak, hogy megerősödve versenyezzek újra, az augusztus végi US Openre remélhetőleg már jó formában leszek. A gyermekemet pedig mindenhová magammal viszem majd” – jelentette ki a háromszoros Grand Slam-bajnok, hozzátéve, a 2024-es párizsi olimpián is szeretne részt venni.

A riói játékokon ezüstérmes Kerber legutóbb júliusban, Wimbledonban játszott, ahol a harmadik fordulóban búcsúzott.

A korábbi világelső nyáron, Twitter-oldalán frappánsan fejtette ki, miért lépett vissza az idei amerikai nyílt bajnokságtól.

„Nagyon szerettem volna indulni a US Openen, de úgy döntöttem, nem lenne fair, ha kettő az egy ellen játszanánk” – írta akkor a német teniszezőnő.


 

Legfrissebb hírek

Fucsovics és Marozsán a harmadik körben egymással is találkozhat Wimbledonban

Tenisz
2026.06.26. 12:17

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Doppingvétség miatt négy évre eltiltották a 2023-as női wimbledoni bajnokot

Tenisz
2026.06.22. 16:33

Serena Williams egyesben is visszatér, indul Wimbledonban

Tenisz
2026.06.21. 21:18

Továbbra is semleges színekben indulhatnak az orosz teniszezők Wimbledonban

Tenisz
2026.06.18. 12:15

Ismét együtt indulnak a Williams nővérek a wimbledoni tenisztornán

Tenisz
2026.06.16. 14:52

Carlos Alcaraz nem indul Wimbledonban sem – hivatalos

Tenisz
2026.05.19. 17:31

Úszás: Kós Hubert 200 háton is nyert a US Openen

Úszás
2025.12.07. 07:23
Ezek is érdekelhetik