Bondár és Udvardy is nyert a nyitó körben a svájci ITF-tenisztornán

Bondár Anna
Bondár Anna és Udvardy Panna is nyert a svájci Bellinzonában zajló, 75 ezer dollár összdíjazású salakpályás női ITF-tenisztorna első fordulójában, ezzel mindketten a nyolcaddöntőbe jutottak.
A világranglistán elfoglalt 114. helyével a legjobb magyarként jegyzett Bondár – akit a harmadik helyen emeltek ki a szervezők – szerdán a hazai közönség előtt szereplő Karolína Kozakovával (792.) csapott össze a nyitó körben, és 6:3, 6:1-re nyert.
A hatodik kiemelt Udvardy – aki a 153. helyen áll a WTA-rangsorban – a román Irina Fetecauval találkozott (444.). Az első szettet elbukta, a folytatásban viszont fölényben játszott, a vége pedig szűk két és fél óra alatt 4:6, 6:3, 6:1 lett a javára.
Mindkét magyar azért küzd, hogy főtáblás lehessen a május végén rajtoló Roland Garroson, ezért nem tartottak a válogatottal a Billie Jean King-kupa euro-afrikai zóna I-es csoportjának portugáliai tornájára.
Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség
Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben
Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben
Tenisz
2026.06.23. 18:58

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01
Ezek is érdekelhetik




