„A londoni arany egy villanás volt, az élet megy tovább”

2012.09.19. 12:09
null
Risztov Éva kitart Debrecen mellett, ahogyan a város is a bajnok mellett (Fotó: Tumbász Hédi)
Címkék
Az olimpiai bajnokok közül elsőként Risztov Éva tér vissza a mókuskerékbe – a 10 kilométer aranyérmese újabb célokat tűzött ki maga elé, nem titkolja, a jövőben a medencében is bizonyítani szeretne. Ezért küzd, ezért gyötri magát újra nap mint nap, és azzal sem nagyon foglalkozik, hogy többnyire egyedül vívja meg a csatáit – a vízben és a parton egyaránt.

– Mire ez a nagy sietség?
– Úgy érti, miért nem pihenek még egy kicsit? – kérdezett vissza Risztov Éva a Nemzeti Sport kérdésére. – A legegyszerűbb válaszom erre az, hogy az úszótársadalom kilencven százaléka szeptemberben kezdi el az edzéseket. A kissé magvasabb pedig az, hogy vannak céljaim, vannak álmaim, az aranyérem nem jogosít fel arra, hogy felkészületlenül induljak el a versenyeken. Az, hogy Londonban aranyérmet nyertem, egy villanás volt, az élet ettől még megy tovább. Persze az is igaz, hogy ezt a címet már soha senki sem veheti el tőlem.

– Ezek után meg sem kérdezem, kinek az ötlete volt, hogy már most edzésekre járjon.
– Én találtam ki. Beszélgettem sok mindenkivel a folytatásról, de én is tudom, már most el kell kezdenem dolgozni azért, hogy a versenyeken újra magabiztosan állhassak oda a rajthoz. A tíz kilométer azért nem könnyű...

– Semmiféle undort sem érez?
– Á, dehogy! Nagyon vártam már, hogy elkezdhessem a munkát. Kicsit más, mint korábban, hiszen olimpiai aranyérem után feszülhetek neki megint az edzéseknek, ez ad egyfajta megnyugvást.

– Ezentúl is a Széles Sándor fémjelezte csapat iránymutatásai szerint szeretne készülni?
– Még sok ismeretlen van ebben az egyenletben, de úgy gondolom, hogy arról az útról, amely a csúcsra vezetett, nem kellene letérni.

– Mit gondol, végérvényesen visszafogadta az úszótársadalom?
– Remélem... Azért küzdök mostantól, hogy a medencében is bizonyítsak.

– Könnyebb lett az élete az olimpiai aranyérem óta?
– Mire gondol?

– Szponzorok, támogatók.
– Nem kapkodnak utánam... Debrecen városán kívül nem nagyon áll mögöttem senki. Szerintem az olimpiai bajnokok közül én értem el legkisebb költségvetéssel az aranyat. Amúgy nem szenvedek hiányt semmiben, de az jó lenne, ha a következő években minél több versenyre eljuthatnék. Szeretném újra és újra felvenni azokkal a kesztyűt a nyílt vízen, akik mögött már harminc-negyven tíz kilométeres viadal áll, szemben az én hetemmel.

A TELJES INTERJÚT– AMELYBEN RISZTOV ÉVA CÉLJAIRÓL, HOGY MELYIK SZÁMOKBAN INDUL A BARCELONAI VILÁGBAJNOKSÁGON, VALAMINT ARRÓL BESZÉL, HOGY TART-E A NAGYOBB FIGYELEMTŐL– A NEMZETI SPORT SZERDAI SZÁMÁBAN OLVASHATJA!

Legfrissebb hírek

Itt a teljes e heti vb-program!

Foci vb 2026
1 perce

Messi újabb rekordot dönthet meg Ausztria ellen

Foci vb 2026
12 perce

Azeri ellenfelek várnak a Fradira az ausztriai edzőtáborban

Labdarúgó NB I
12 perce

Heti program: zárul a csoportkör a foci-vb-n, F1-es Osztrák Nagydíj

Minden más foci
25 perce

Lionel Messi: Amíg jól érzem magam, ott leszek a pályán

Foci vb 2026
26 perce

Bajban a német válogatott és Nagelsmann?

Foci vb 2026
48 perce

Népsport: Isten győztes keze-lába

Népsport
1 órája

Amerikai pite: belga ólomgeneráció, folytatódó csoda és Lamine Yamal – vb-kibeszélő, 11. nap

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik