Junior nyílt vízi úszó Eb: újabb két magyar érem

MTI MTIMTI MTI
2019.08.03. 18:51
Újabb két érmet szereztek a magyarok a junior úszók nyíltvízi Európa-bajnokságán a csehországi Racicében: szombaton a 18-19 éves férfiak 10 kilométeres versenyében Huszti Dávid második, Gálicz Péter pedig harmadik lett.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a nőknél ugyanebben a számban a kvangdzsui felnőtt világbajnokságon is szerepelt Rohács Réka a hatodik helyen ért célba.

A magyar úszók ezzel már hat éremnél tartanak: pénteken Szimcsák Mira nyert a 14-15 évesek 5 kilométeres versenyében, míg Gálicz László harmadik lett, a 16-17 évesek 7,5 kilométeres küzdelmei során pedig a lányoknál Balogh Vivien, a fiúknál Betlehem Dávid lett ezüstérmes.

Vasárnap a csapatversenyekkel zárul a korosztályos kontinensviadal.

Legfrissebb hírek

Nyílt vízi úszás: Fábián Bettina ott lesz az Eb-n, de lehet, hogy csak váltóban indul

Úszás
2026.06.25. 18:08

Fábián Bettina: Elegünk van abból, hogy újra és újra kockára kell tennünk az egészségünket

Úszás
2026.06.23. 15:02

Nyílt vízi úszó-vk: Fábián Bettina újabb ezüstérmet szerzett Setúbalban

Úszás
2026.06.21. 13:44

Betlehem: arany – is!

Úszás
2026.06.20. 20:02

Nyílt vízi úszó vk: Fábián ezüst-, Mihályvári-Farkas bronzérmes Setúbalban

Úszás
2026.06.20. 15:09

Betlehem Dávid világos célja: a világ legjobbja akar lenni

Úszás
2026.05.07. 09:27

Nyílt vízi úszó-vk: 8. és 18. hely – kétszer

Úszás
2026.05.01. 18:17

Úszás: nyílt vízi ifisikerek Ibizán

Utánpótlássport
2026.04.28. 18:03
Ezek is érdekelhetik