Úszás: Milák Kristóf a párizsi olimpiáig a Honvédnál marad

2021.10.12. 17:54
null
Milák (balra) meghálálja a Gergely Istvánéktól kapott bizalmat (Fotó: Árvai Károly)
Az olimpiai, világ- és Európa-bajnok úszó, Milák Kristóf kedden a 2024-es, párizsi olimpiáig meghosszabbította szerződését a Budapesti Honvéddal – jelentette az MTI.

 

„Amikor három éve csatlakoztam a Budapesti Honvédhoz, megvolt bennem és a klub részéről is a teljes bizalom, az eltelt idő alatt remek kapcsolat alakult ki, tényleg nagyon jól éreztem és érzem magam az egyesületnél. A BHSE vezetése eddig is minden segítséget megadott a munkámhoz, amely mindenképpen hasznos volt, kellett ahhoz, hogy eljussak oda, ahová Tokióban sikerült eljutnom. Köszönöm az egyesület támogatását, amelyet mindenképpen szeretnék meghálálni még egy pár éves aláírással” – mondta Tokió legeredményesebb magyar férfiversenyzője, a 21 éves Milák Kristóf.

Gergely István, a BHSE ügyvezető elnöke kiemelte, amikor az első szerződést aláírták, megelőlegezett bizalommal fordultak Milák felé, mert hitték, hogy az úszósport kiválósága lesz és ezt a reményt egy jó feltételrendszerű, három évre szóló szerződéssel fejezték ki felé.

„Élt a lehetőséggel, a bizalmunkkal és sportszakmai szempontból jócskán túlteljesítette azt, amire előzetesen gondoltunk, a világ egyik legjobb úszója, a magyar sport kiemelkedő egyénisége lett és korának köszönhetően még az is maradhat jó néhány évig. A mostani szerződés az ő részéről bizalom felénk, a klub számára pedig büszkeség és elismerés, hiszen Kristóf olimpiai, világ- és Európa-bajnokként, világcsúcstartóként tette le a voksát egyesületünk mellé, bennünk látja a lehetőséget a további fejlődésre, a kimagasló sportszakmai munkára, és mi az elkövetkező években is azon dolgozunk majd, hogy minden feltételt biztosítani tudjunk a sikeres sportpályafutásához” – mondta Gergely István, aki hozzátette, többek között azon dolgoznak, hogy a Dózsa György úti sporttelepen tudjanak otthont adni a mindennapi edzéseinek.

Milák 2018 novemberében érkezett a klubhoz majd a 2019-es, kvangdzsui világbajnokságon világcsúcsot úszva lett aranyérmes 200 méter pillangón. Idén májusban a budapesti Európa-bajnokságon 100 és 200 méter pillangón is aranyérmet szerzett, míg a tokiói nyári olimpián a hosszabb távon arany-, a rövidebben ezüstérmet nyert.

(MTI)

Legfrissebb hírek

Németh Nándor: Álom a Milákkal felálló váltó

Úszás
2026.06.17. 07:52

Takács Boglárka remekelt a BHSE versenyén

Atlétika
2026.06.06. 21:53

A világ idei harmadik legjobb idejével nyerte meg a 100 pillangót Milák Kristóf Canet-en-Roussillonban

Úszás
2026.05.28. 20:42

Milák Kristóf két dobogós helyezést szerzett a Mare Nostrum 2. állomásának első napján

Úszás
2026.05.27. 20:47

Milák a 100 pillangót is behúzta a Mare Nostrumon

Úszás
2026.05.24. 19:15

Milák és Márton is győzött a Mare Nostrumon

Úszás
2026.05.23. 19:52

Milák Kristóf is úszik a monacói Mare Nostrumon

Úszás
2026.05.20. 15:50

Jackl Vivien: megvan a harmadik Eb-szint; Milák Kristóf: 100 pillangón a világ idei legjobbja

Úszás
2026.04.19. 20:19
Ezek is érdekelhetik