Jöhetnek az érmek! Kezdődik a nyílt vízi úszó Európa-bajnokság

K. E.K. E.
2025.05.27. 21:36
null
Fotó: Magyar Úszószövetség
A 10 kilométeres versenyszámmal kezdődik meg szerdán az Adrián, Stari Gradnál a nyílt vízi úszók kontinensviadala.

Kétfelé figyel a magyar úszósport, szerdán kora estig biztosan, hiszen a Duna Arénában rendezik a tisztújító közgyűlést, miközben az egyik festői adriai szigeten, Stari Gradnál elrajtol a nyílt vízi úszók Európa-bajnoksága, amely egyébként 14 évnyi szünet után vált ismét önállóvá, a közel másfél évtizedben mindig a medencés úszás társaként szerepelt a sportág a kontinensviadalokon. 

Mivel Moszkva olimpiai bajnoka, a Magyar Úszószövetséget (MÚSZ) 2017 szeptembere óta irányító Wladár Sándor az egyedüli kandidáló az elnöki posztra, a közgyűlésen meglepetés nem várható, ám a küldötteknek szavazniuk azért kell (illik…), a Szegedi Úszó Egylet képviseletében pedig a nyílt vízi úszók kapitányának, Gellért Gábornak is jelenése van az eseményen, csak azután utazik el a másikra – információk nélkül persze így sem marad(t)unk, hiszen a mester korábbi tanítványa, a világbajnoki ezüstérmes Olasz Anna immár a MÚSZ kötelékében dolgozik, és rendre a nyílt vízi csapatot kíséri a versenyekre, illetve a versenyeken. Ő nyilatkozott lapunknak a horvátországi helyszínről: 

„Szerencsére itt minden rendben van. Bár kicsit kalandos volt az utunk, mert a szigetre csak este fél kilenckor indul a komp, emiatt valamivel hosszabb ideig tartott az út, de sok mindenhez hozzászoktak már a sportolók, úgyhogy ebből sem volt gond. A helyszín csodálatos, a versenyt egy hosszú öbölben rendezik meg, a pálya egy téglalap – ehhez lassan hozzászokhatunk, mert egy ideje már mindenki ragaszkodik ehhez a formához. Hétszáznyolcvan méter az egyik, ötven a másik oldal, és ebből a »körből« kell a szerdai tíz kilométer során hatot leúszni. A víz kicsit hűvös, tizenkilenc fokos. Fábián Bettina például szereti ezt, Betlehem Dávid már kevésbé, de a fiúk versenyét délután rendezik, akkora azért általában melegszik valamelyest a víz.”

A mieink közül néhány nappal ezelőtt kiesett Szimcsák Mira betegség miatt, így a fiúknál és a nőknél is három-három úszó képviseli a magyar színeket. Az öt és tíz kilométeres, valamint az új formátumú 3 km-es kieséses versenyen egyaránt indul Rasovszky Kristóf, Betlehem Dávid, Kovács-Seres Hunor, valamint Fábián Bettina és Mihályvári-Farkas Viktória, az évek után visszatérő Juhász Janka az olimpiai számra és a kieséses viadalra nevezett – az Eb záró számában, a csapatversenyben a Rasovszky, Betlehem, Fábián, Mihályvári-Farkas négyes indul harcba, ráadásul címvédőként. A duplázásra van esély, de arra is, hogy akár minden számban magyar éremnek örülhessünk a szerdától szombatig tartó kontinensviadalon. 

 

Legfrissebb hírek

Milák Kristóf nyerte meg a 100 pillangót Rómában

Úszás
2 órája

Úszás: egy év múlva rajtol itthon a vizes világbajnokság

Úszás
12 órája

Nyílt vízi úszás: Fábián Bettina ott lesz az Eb-n, de lehet, hogy csak váltóban indul

Úszás
Tegnap, 18:08

Balaton-átúszás: különleges intézkedések az alacsony vízállás miatt

Egyéb egyéni
Tegnap, 11:32

Fábián Bettina: Elegünk van abból, hogy újra és újra kockára kell tennünk az egészségünket

Úszás
2026.06.23. 15:02

Úszás: Sárkány Zétény megvédte címét a nyílt vízi ob-n

Utánpótlássport
2026.06.20. 20:42

Kate Douglass megdöntötte Sarah Sjöström világcsúcsát 50 gyorson

Úszás
2026.06.20. 09:44

Németh Nándor: Álom a Milákkal felálló váltó

Úszás
2026.06.17. 07:52
Ezek is érdekelhetik