Mare Nostrum: három magyar bronz Barcelonában a nyitó napon

2025.05.21. 19:47
null
Jászó Ádám (Fotó: Koncz Márton)
Három bronzérmet nyertek a magyar úszók szerdán a Mare Nostrum versenysorozat második állomásán Barcelonában.

A viadal első napján a hivatalos eredményközlő szerint Zombori Gábor 400 méter vegyesen (4:16.86), Jászó Ádám 100 méter háton (54.99), Szabó-Feltóthy Eszter pedig 200 méter háton (2:11.94) lett harmadik. Utóbbi számban ott volt a fináléban Burián Katalin is, aki ötödikként csapott célba (2:12.88). Jászó az 50 méter gyors döntőjében is érdekelt volt, nyolcadikként zárt (23.44).

A katalán fővárosban zajló eseményen két döntőben is medencébe ugrott Ábrahám Minna, aki 100 méter gyorson hatodik (55.31), 400 méter gyorson pedig nyolcadik (4:21.20) lett.

A Mare Nostrum-sorozatnak három állomása van, az elmúlt hétvégén Monte-Carlóban versenyeztek az úszók, Barcelonát követően pedig a franciaországi Canet-en-Roussillon városában rendeznek viadalt.

 

Legfrissebb hírek

Milák Kristóf nyerte meg a 100 pillangót Rómában

Úszás
9 órája

Nyílt vízi úszás: Fábián Bettina ott lesz az Eb-n, de lehet, hogy csak váltóban indul

Úszás
2026.06.25. 18:08

Balaton-átúszás: különleges intézkedések az alacsony vízállás miatt

Egyéb egyéni
2026.06.25. 11:32

Fábián Bettina: Elegünk van abból, hogy újra és újra kockára kell tennünk az egészségünket

Úszás
2026.06.23. 15:02

Úszás: Sárkány Zétény megvédte címét a nyílt vízi ob-n

Utánpótlássport
2026.06.20. 20:42

Kate Douglass megdöntötte Sarah Sjöström világcsúcsát 50 gyorson

Úszás
2026.06.20. 09:44

Németh Nándor: Álom a Milákkal felálló váltó

Úszás
2026.06.17. 07:52

Úszás: húsz fős magyar csapat utazik a junior Eb-re

Utánpótlássport
2026.06.16. 20:40
Ezek is érdekelhetik