Nyílt vízi úszó Európa-bajnokság: egy fővel csökkent a magyar csapat létszáma

2025.05.23. 18:19
null
Szimcsák Mira (jobbról a második) kiesett a nyílt vízi keretből (Fotó: Magyar Úszószövetség)
A korábban tervezett hét helyett hat magyar versenyző vesz részt a jövő szerdán kezdődő horvátországi nyílt vízi úszó Európa-bajnokságon.

Gellért Gábor szövetségi kapitány az M4 Sporton, a Nemzeti Sporthíradóban többek között arról számolt be pénteken, hogy Szimcsák Mirának régebb óta húzódó betegsége miatt le kellett mondania az Eb-szereplést, mert nem tudott megfelelő edzésmunkát végezni. A többiek, akiknek gondja volt az elmúlt időszakban, rendben lesznek a kapitány szerint.

A medencés ob után az olimpiai bronzérmes Betlehem Dávid a combjára, csípőjére panaszkodott, a párizsi ötödik helyezett Fábián Bettina pedig betegség miatt korábban egy hetet hagyott ki. „Dávid folyamatos kezeléseket kapott, tudta folytatni az edzésmunkát, Betti pedig teljesen egészséges, készül az Eb-re” – mondta a kapitány. Gellért Gábor beszélt arról is, hogy Szimcsák Mira kiválásával női öt kilométeren csak két magyar induló lesz, a több egyéni számban viszont három, és mindenki indul majd az új, kieséses sprintszámban.

Az Eb-n erős mezőnyök várhatók. Ezzel kapcsolatban a szakember kiemelte, hogy ismét minden évben lesznek kontinensbajnokságok – ez 2012 óta nem így volt –, ezek sok nemzet versenyzői számára lehetőséget biztosítanak arra, hogy a következő évi válogatottságot kiharcolják. A magyaroknak például védettséget jelent, ha az Eb-n az első hat között végeznek, akárcsak az, ha világbajnokságon az 1–8-ba kerülnek.

A nőknél egyébként vb-válogató a 10 km-es viadal: Mihályvári-Farkas Viktória és Juhász Janka között fog eldőlni, hogy melyikük indulhat majd Szingapúrban ezen a távon Fábián Bettina mellett. A kieséses számban pedig mindkét nemben a két jobb helyezést elérő versenyezhet majd a világbajnokságon. Gellért Gábor bízik benne, hogy a csapat tud majd dobogós helyezést, helyezéseket szerezni az Eb-n.

Van négy versenyszám, elég nehezen tudom elképzelni, hogy bármelyik versenyzőnk a négy számból valamelyikben ne nyerjen érmet” – mondta. Az egyik festői adriai szigeten, Stari Gradnál sorra kerülő kontinensviadalt a jövő héten szerdától szombatig rendezik meg. 

Az M4 Sport minden futamot élőben közvetít majd. Az Eb-n szereplő magyar csapat: 
férfiak: 
Rasovszky Kristóf (5 km, 10 km, kieséses sprintverseny, csapat) 
Betlehem Dávid (5 km, 10 km, kieséses sprintverseny, csapat) 
Kovács-Seres Hunor (5 km, 10 km, kieséses sprintverseny) 
nők: 
Fábián Bettina (5 km, 10 km, kieséses sprintverseny, csapat) 
Mihályvári-Farkas Viktória (5 km, 10 km, kieséses sprintverseny, csapat) 
Juhász Janka (10 km, kieséses sprintverseny)

 

Legfrissebb hírek

Betlehem Dávid: Eddig még csak Pogány Induló-koncerten voltam itt

Úszás
Tegnap, 8:18

Milák Kristóf nyerte meg a 100 pillangót Rómában

Úszás
2026.06.26. 21:33

Nyílt vízi úszás: Fábián Bettina ott lesz az Eb-n, de lehet, hogy csak váltóban indul

Úszás
2026.06.25. 18:08

Balaton-átúszás: különleges intézkedések az alacsony vízállás miatt

Egyéb egyéni
2026.06.25. 11:32

Fábián Bettina: Elegünk van abból, hogy újra és újra kockára kell tennünk az egészségünket

Úszás
2026.06.23. 15:02

Nyílt vízi úszó ob: Sárkány Zalán triplázott

Úszás
2026.06.21. 20:24

Úszás: Sárkány Zétény megvédte címét a nyílt vízi ob-n

Utánpótlássport
2026.06.20. 20:42

Kate Douglass megdöntötte Sarah Sjöström világcsúcsát 50 gyorson

Úszás
2026.06.20. 09:44
Ezek is érdekelhetik