Varga Bence Németországban

TŐSÉR NORBERTTŐSÉR NORBERT
2006.08.07. 20:58
Címkék
Fiatal tehetségekben nem szenved hiányt a magyar labdarúgás, hiszen az elmúlt egy évben több ifjúsági korú labdarúgó kapott profi szerződést Angliától Németországon át Spanyolországig. Varga Bence, a Ferencváros U17-es korosztályos csapatának védekező középpályása a következő öt évben (három plusz két évre írt alá) a német VfB Stuttgartban folytatja pályafutását.
A fiatal labdarúgó januárban a németországi Gaildorfban szerepelt 16 csapatos teremtornán a korosztályos Budapest-válogatottal. Az eseményen pályára lépett többek között a dán Bröndby, a cseh Sparta Praha, a német Borussia Dortmund, Bayern München és Leverkusen is.„A hatodik helyen végeztünk úgy, hogy a helyosztón a Bayern Münchent vertük meg büntetőkkel, számomra a legfontosabb azonban, hogy hét góllal én lettem a torna gólkirálya” – dicsekedett teljesítményével Varga Bence, utalva szerződtetésének körülményeire.A bajorok elleni mérkőzés előtt a Borussia Dortmund és a VfB Stuttgart vezetői jelezték Szalai Lászlónak, a Budapest-válogatott csapatvezetőjének, hogy szerződtetni akarják a 16 esztendős középpályást. Márciusban a csapat edzője, Varga Bence társaságában visszatért Németországba, és a Stuttgart vezetőinek ajánlatát elfogadva a napokban elkezdte az alapozást a szeptember 3-án rajtoló bajnokságra.„Hihetetlen környezetben készülünk, minden igényt kielégítő komplexumban – áradozott Varga Bence. – Hat héten keresztül egy családnál vagyunk elszállásolva hat csapattársammal együtt, azután az új edzőközpontba költözünk. A Fradiban védekező feladatom volt, most azonban a támadósorban számít rám az edzőm. Azon leszek, hogy éljek a felkínált lehetőséggel, és ez alatt a három év alatt felkerüljek a ligacsapatba, ahol Szalai Ádám is futballozik.”Úgy tűnik, Markus Gisdorf edző a magyar futballista mellett egy Sierra Leone-i labdarúgót szemelt ki ékpárnak – legalábbis az edzéseken. Németországban a bajnoki küzdelmek három 12 csapatos csoportban zajlanak, őszi-tavaszi rendszerben. Minden csoport első helyezettje – valamint annak a csoportnak a másodikja, amelyikben a tavalyi bajnok szerepel – jut az elődöntőbe, ahol oda-vissza vágó alapon döntik el, melyik két együttes jut a fináléba.
Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
6 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
9 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
13 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
15 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
19 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
30 perce

Joseph: Megmutattuk, hogy nem véletlenül jutottunk ki a világbajnokságra

Foci vb 2026
45 perce

„Minden ellenünk van” – az irániak újra nekimentek az Egyesült Államoknak és a FIFA-nak

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik