Jégkorong: minél fényesebb éremre vágynak az újpesti fiatalok

H. B. utanpotlassport.huH. B. utanpotlassport.hu
2024.02.27. 13:33
null
Egyetlen hazai klubként az Újpesti Jégkorong Akadémia az osztrák U20-as ás U18-as bajnokságban is bejutott az elődöntőbe. Kovács Attila sportigazgató elmondta, elégedett a korosztályos csapatok eddigi jó szereplésével, de fontosabb mérföldkőnek tartja, hogy mind többen már a felnőttcsapatban is gyakran szóhoz jutnak.

Mint arról beszámoltunk, véget értek a negyeddöntős párharcok az osztrák U20-as és U18-as jégkorongbajnokságban is. A magyar csapatok közül egyetlenként az Újpest mindkét korosztályban bejutott a legjobb négy közé, miután a lila-fehérek juniorjai a BJA-t, az ifjúságiak pedig a FEHA19 alakulatát múlták felül az elődöntőbe jutásért.

„Összességében eddig lehetünk a szereplésünkkel, az évad során sok tekintetben fejlődtek a csapataink – kezdte Kovács Attila sportigazgató az Utánpótlássportnak. – Nyilván az együtteseink eredményessége is egyfajta mérce, de a nevelőmunkánk minőségét mi elsősorban nem ebben mérjük, hanem abban, hogy hány játékost adunk az élvonalbeli felnőttcsapatunknak, illetve a különböző korosztályos válogatottakba. 

Nagy büszkeséggel tölt el minket, hogy például az áprilisi, divízió I/A-csoportos U18-as vb-re készülő korosztályos válogatott bő keretébe várhatóan több mint tíz játékosunk kaphat meghívót. Számunkra ezek a legfontosabb visszajelzések. Reméljük, hamarosan a felnőttválogatottban is lesz alkalma bemutatkozni valamelyik neveltünknek. Ehhez a munkához egyébként kiváló szakmai stábra is van szükség, amely szerencsére nálunk adott is. Minden egyes szakemberünk igyekszik akár erőn felül dolgozni, és mindent megtenni a játékosok fejlődéséért." 

Az utánpótláskorúak közül Franyó Krisztián, Laskawy Ferenc, Szabó-Rácz Maxim, Lőczi Barnabás és Nádasy Márton is stabil tagja már az UTE felnőtt első osztályú csapatának. 

„Az, hogy sikerült mindkét osztrák korosztályos bajnokságban a legjobb négy közé jutnunk, mindenképpen örömteli. Különösen annak a fényében, hogy az U20-as és az U18-as bajnokságban is alapvetően a kiírt korosztálynál fiatalabb csapattal játszunk: az U18-asok között főleg U17-esek, míg az U20-asoknál elsősorban U18-asok alkotják a keretet, viszont a játékosaink felnőttek a feladathoz, és a nálunk idősebb átlagéletkorú ellenfelekkel is szépen felveszik a versenyt. Mi elsősorban a játékosfejlesztésben hiszünk, és ha ebben megfelelő munkát végzünk, az bizonyára majd jó eredményekkel is párosulhat.

(Kiemelt kép forrása: Újpesti Jégkorong Akadémia)

Legfrissebb hírek

Kajak-kenu: Csorba bizonyította, nem véletlen volt a tavalyi remeklés

Utánpótlássport
6 órája

Vízilabda: kezdődik az U18-as fiúk vb-je Portugáliában

Utánpótlássport
15 órája

Birkózás: Báger Barbara az U20-as Eb-n is folytatná a menetelését

Utánpótlássport
2026.06.25. 19:06

Műugrás: Fehér Luca bronzérmes a hazai rendezésű junior Eb-n – VIDEÓ

Utánpótlássport
2026.06.25. 17:38

Sportlövészet: Nyitrai Anna trapban 18., több világcsúcs a junior-vb-n

Utánpótlássport
2026.06.25. 08:59

Kézi: a második meccsüket is megnyerték a magyarok az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.25. 08:31

Kosárlabda: jót tettek az amerikai tapasztalatok Toman Rékának

Utánpótlássport
2026.06.24. 17:00

Vízilabda: vb-re készül az U16-os leányválogatott

Utánpótlássport
2026.06.24. 09:05
Ezek is érdekelhetik