Így látta úszóink vb-jét Verrasztó Zoltán; Baráth Péter minden percet élvezett a válogatottnál

S. T. J.S. T. J.
2022.06.26. 23:03
A Nemzeti Sport hétfői számából ajánljuk.

• A 2017-es budapesti vb úszóversenyeit a magyar csapat két arannyal, négy ezüsttel és két bronzzal zárta – az ideit, a szombaton véget érőt pedig két elsőséggel. Igaz, Milák Kristóf két győzelme mellett még másik 17 döntősünk volt, s hogy ez mit is jelent a valóságban, szakmailag hogyan is kell ezt megítélni, arról NS-szakértőnket, Verrasztó Zoltán kérdeztük. A korábbi világbajnok szerint nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy ezúttal nem a szokásos mezőnyt láthattuk a Duna Arénában, s a magyar úszósportban is zajlik a generációváltás. Igaz, Verrasztó az idősebb úszókat sem írná le. Beszélt Milák Kristófról is, szerinte „egyelőre senkinek sincs köze a kétszáz pillangóhoz” rajta kívül.
• A 2017-es budapesti vb úszóversenyeit a magyar csapat két arannyal, négy ezüsttel és két bronzzal zárta – az ideit, a szombaton véget érőt pedig két elsőséggel.
Igaz, Milák Kristóf két győzelme mellett még másik 17 döntősünk volt, s hogy ez mit is jelent a valóságban, szakmailag hogyan is kell ezt megítélni, arról NS-szakértőnket, Verrasztó Zoltán kérdeztük. A korábbi világbajnok szerint nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy ezúttal nem a szokásos mezőnyt láthattuk a Duna Arénában, s a magyar úszósportban is zajlik a generációváltás. Igaz, Verrasztó az idősebb úszókat sem írná le. Beszélt Milák Kristófról is, szerinte „egyelőre senkinek sincs köze a kétszáz pillangóhoz” rajta kívül.

• Baráth Péter élvezett minden, a válogatottnál töltött percet, attól függetlenül, hogy nem lépett pályára a Nemzetek Ligája-mérkőzéseken. A Debreceni VSC középpályása az Olaszország (1–2) és a Németország (1–1) elleni mérkőzésen lehetett ott a keretben. A 20 esztendős futballista nem élte meg kudarcként, hogy Marco Rossi nem küldte pályára, inkább motiválja, hogy még többet dolgozzon. Szerinte az idő neki dolgozik, s hisz benne, hogy előbb-utóbb megkapja az esélyt a bizonyításra. Bár már két és fél éve bemutatkozott az NB I-ben, az első teljes idényét az előző idényben játszotta: 32 bajnokin kapott lehetőséget, 28-szor kezdőként.

• Kilencven éve született az ötszörös magyar bajnok, kétszeres KK-győztes, gólkirály Machos Ferenc. Sebes Gusztáv szövetségi kapitány 1955. szeptember 17-én Lausanne-ban állította be először a legjobbak közé. A mérkőzést az Európa-kupáért vívták, a találkozó arról is nevezetes, hogy a mieink a svájciak fehér mezében léptek pályára, mert ők ragaszkodtak ahhoz, hogy a saját piros mezükben játsszanak, nekünk viszont csak meggypiros szerelésünk volt. Karrierje egyik legjobb éve az 1955-ös volt, amelyben a bajnoki cím mellé Cziborral holtversenyben 20 góllal a gólkirályi címet is megszerezte. Népsport mellékletünkben emlékezünk rá.

Legfrissebb hírek

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte; Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

E-újság
20 órája

Jean-Marie Pfaff: Furcsállom, hogy negyven éve nem látjuk vb-n a magyar válogatottat; Fernando Fernández: A spanyoloknak a stílusuk a legveszélyesebb fegyverük

E-újság
Tegnap, 0:11

A mexikói Pumasnál magyar edzők nevét áldják; az ETO megverte a Fradi ellenfelét

E-újság
2026.06.24. 23:55

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
2026.06.23. 23:50

Messi és Messi!!!; Kenéz György: 70

E-újság
2026.06.23. 00:20

Lionel Messi: Amíg jól érzem magam, ott leszek a pályán; Kopasz Bálint: Ez a királyok viadala, a bajnok viselkedjen férfiként!

E-újság
2026.06.21. 23:59

Lamine Yamal még nem áll készen egy teljes mérkőzésre; Siklósi Gergely: Árnyékai vagyunk önmagunknak

E-újság
2026.06.20. 23:14

Így élte meg Mexikóváros a válogatott Dél-Korea elleni győzelmét; Ausztriában kell megismernie a győri futballistákat Efraín Juáreznek

E-újság
2026.06.19. 23:51
Ezek is érdekelhetik