Vizes vb: fantasztikus ezüstérmet szerzett a magyar váltó a csapatversenyben

2022.06.26. 14:23
null
Az ezüstérmes magyar csapat (Fotó: Dömötör Csaba)
A magyar válogatott ezüstérmet nyert a nyílt vízi úszók csapatversenyében a vizes világbajnokság nyílt vízi versenyein a Lupa-tavon zajló vasárnapi nyitó napján.

A hazánkban zajló vizes világbajnokság nyílt vízi úszóversenyeinek első napján a magyar válogatott fantasztikus teljesítménnyel ezüstérmet szerzett a 6 kilométeres csapatversenyben.

A Rohács Réka, Olasz Anna, Betlehem Dávid, Rasovszky Kristóf összeállítású váltó 1:04:43.00 órás eredménnyel végzett a második helyen a németek mögött, az olaszokat célfotóval megelőzve.

Ez a harmadik magyar érem a hazai rendezésű vizes világbajnokságon, mivel Milák Kristóf a Duna Arénában 200 és 100 méter pillangón diadalmaskodott.

Ennyi döntött a célba érkezésnél
Ennyi döntött a célba érkezésnél

Így szurkoltak a hajrában Olasz Annáék Rasovszkynak

NYÍLT VÍZI ÚSZÁS (Lupa-tó)
13.00: csapatverseny, 6 km
1. Németország 1:04:40.50
2. MAGYARORSZÁG 1:04:43.00
3. Olaszország 1:04:43.00

Legfrissebb hírek

Horváth Csaba: Csak úgy megy, ha ugyanannyira vagyunk motiváltak

Utánpótlássport
Tegnap, 15:29

Betlehem Dávid: Eddig még csak Pogány Induló-koncerten voltam itt

Úszás
Tegnap, 8:18

Szántó Dávid: Ezzel a stábbal garancia lesz arra, hogy a megfelelő színvonalon rendezzük meg a 2027-es vizes vb-t

Úszás
2026.06.26. 21:22

Úszás: egy év múlva rajtol itthon a vizes világbajnokság

Úszás
2026.06.26. 11:07

Nyílt vízi úszás: Fábián Bettina ott lesz az Eb-n, de lehet, hogy csak váltóban indul

Úszás
2026.06.25. 18:08

Fábián Bettina: Elegünk van abból, hogy újra és újra kockára kell tennünk az egészségünket

Úszás
2026.06.23. 15:02

Nyílt vízi úszó-vk: Fábián Bettina újabb ezüstérmet szerzett Setúbalban

Úszás
2026.06.21. 13:44

Betlehem: arany – is!

Úszás
2026.06.20. 20:02
Ezek is érdekelhetik