Vízi Eb: Bíró elárulta, mi volt a görögök elleni siker kulcsa
A magyar női vízilabda-válogatott a Hollandiától elszenvedett 14–10-es vereség után 9–6-ra legyőzte Görögországot a belgrádi Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában. Bíró Attila szövetségi kapitány a meccset közvetítő M4 Sportnak adott értékelésében elárulta a siker kulcsát.
„Az első félidőben csak három gólt kaptunk, ami megalapozta a mérkőzés további részét. A győzelem kulcsa a védekezésünk, a blokkok és a jó kapusteljesítmény volt. Többé-kevésbé elégedett vagyok a görög centerrel szembeni védekezésünkkel, dobott két gólt, de ennyi belefér. Tudatosan készültünk Aszimakiból, nagyon sokat videóztunk, több játékosunk játszott is vele együtt Görögországban” – mondta Bíró Attila.Bíró Attila.
„A portugálok és a törökök elleni győzelem nem lehet kérdéses, fontos, hogy a meccsek előtt és után jó edzést tartsunk. Az oroszok ellen hasonló játékkal szeretnénk nyerni, mint amit ma mutattunk” – tette hozzá a szövetségi kapitány.
Legfrissebb hírek

Az FTC hozta a vártakat, de a BVSC meglepetést szerzett
Vízilabda
2026.06.26. 12:05

Először jutott be a női vízilabda BL-döntőbe a Ferencváros!
Vízilabda
2026.06.10. 20:26

Faragó Kamilla: Nem lehetünk elégedetlenek
Vízilabda
2026.05.30. 11:24

Női vízilabda ob I: az UVSE előnybe került a bronzcsatában
Vízilabda
2026.05.20. 20:28
Ezek is érdekelhetik




