Hátul már nincs baj

CS. G.CS. G.
2003.01.15. 22:13
Címkék
Hogy a nyugati elit szintjét nem csupán játékerőben kezdik ismét megközelíteni (lefőzni…) tehetősebb klubjaink, arra egyre több – megnyugtató – bizonyságot szolgáltatnak. A Vasas-Plaket január elején egy hollandiai tornán hangolt az idei KEK-sorozatra, míg a Domino-BHSE most Marseille-ben készül a szombat esti, Olympique Nice ellen esedékes BL-nyitányra. (Korántsem mellesleg: hasonlóképpen akklimatizálódik a kupa másik nagy esélyese, az olasz Recco is, Benedek Tiborék ugyanis hétfő óta első meccsük helyszínén, Barcelonában edzenek.)A magyar bajnok természetesen nem üdül a Riviérán, jóllehet a szikrázó napsütés és a tizenhárom fokos langyosság akár kikapcsolódásra is csábíthatna. "Kétszer edzünk, délelőtt kevesebbet játszunk, este öt negyeden át kétkapuzunk a marseille-i csapattal, amelyben két magyar is van: volt játékosunk, Takács Attila, valamint Tromler Miklós – mondta Kovács István, a Domino-BHSE mestere. – A védekezés elég jól megy, három-négy gólnál egyszer sem kaptunk többet, a támadás viszont egyelőre akadozik. Persze, ezen nem kell csodálkozni, hiszen otthon kemény úszóedzésekkel zártunk, itt pedig ugyanúgy tréningezünk a tornateremben is, mintha otthon készülnénk egy hét végi meccsre. Azaz szombatra kell igazán formába lendülni, s addig bőven feljavulhatunk elöl is.”A gárda csütörtökön délután költözik át Nizzába, Kovács ott fogja megnézni a BL-ellenfélről készült felvételt, amelyet a marseille-iek edzőjétől, Nikola Sztamenicstől kapott. "A Nizzában csupán három francia van, a cserecenter, a cserekapus, meg egy védő, a gerincet szlovákok és hollandok alkotják: minthogy egymás után harmadszor jutott be a nyolc közé, aligha lehet gyenge csapat” – fejtegette a szakvezető, aki ettől függetlenül csakis a győzelemmel lenne elégedett a startnál. A honvédosoknak amúgy már csak azért is illene diadalt aratniuk, mert seregük (túra)vezetője maga a vezérkari főnök, Fodor Lajos. Márpedig ezen a hétvégén a hadseregtábornok egyike lehet azon kevés honi illetőségű parancsnoknak, aki lát egy magyar hadat vízi csatát nyerni…
Legfrissebb hírek

Fabio Cannavaro: Még ha szenvedtek is a játékosaim, megmutatták, mire képesek

Foci vb 2026
10 perce

Videók: Messi nélkül és Messivel is ment a góllövés az argentinoknak

Foci vb 2026
21 perce

Mutatjuk a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés góljait!

Foci vb 2026
56 perce

Statisztikák: Cristiano Ronaldo utolérte Lothar Matthäust; Afrika tovább zakatol

Foci vb 2026
58 perce

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Csupasport
1 órája

Vb 2026: Algéria–Ausztria 2–2

Foci vb 2026
2 órája

Vb 2026: Jordánia–Argentína 1–3

Foci vb 2026
2 órája

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik