Görögök itt is

CS. G.CS. G.
2004.07.05. 22:21
Címkék
Kemény Dénes kapitány annyi jó hírrel szolgált, hogy végre visszatért a csapatba Benedek Tibor. Csapatkapitányunk még az ausztrálok ellen elvesztett budapesti találkozón szenvedett egy felettébb kellemetlen bordasérülést, amely miatt a következő három mérkőzést ki kellett hagynia.
Időeltolódás és tudósítás szempontjából Kalifornia az egyik legrémesebb hely (más szemszögből persze nem az): minthogy Amerika túlpartján kilenc órával járnak mögöttünk, elég nehéz egy köztes napon informatívnak lenni, hiszen a meccset éjfélkor játszották, bőven lapzártánk után, viszont e cikk majszolgatása közben az olvasók többsége nyilván értesült a végeredményről. Úgyhogy ne is szaporítsuk az ösztövér megoldásokat, maradjunk annyiban, hogy csoportelsőségre törő együttesünk az amerikaiak ellen szállt vízbe Newport Beachen, és a meccs előtt Kemény Dénes kapitány annyi jó hírrel szolgált, hogy végre visszatért a csapatba Benedek Tibor. Csapatkapitányunk még az ausztrálok ellen elvesztett budapesti találkozón szenvedett egy felettébb kellemetlen bordasérülést, amely miatt a következő három mérkőzést ki kellett hagynia.

Benedek csatlakozott a csapathoz (Fotó: Czagány Balázs)
Benedek csatlakozott a csapathoz (Fotó: Czagány Balázs)
Benedek csatlakozott a csapathoz (Fotó: Czagány Balázs)
De foglalkozzunk inkább a tényekkel, egy újságnak mégis jobban áll ez, és vegyük szemügyre a másik kvartettet. Noha a spanyoloktól kétszer is kikapott a tavalyi évet kínosan rosszul kezdő (Eb-9.), ám aztán a vb-n és a Világligában is döntőig jutó olasz válogatott, Paolo de Crescenzo együttese végül az élen zárt, és így automatikusan bekerült az elődöntőbe. Hogy a görögök zártak az itáliaiak mögött a második helyen, már egyáltalán nem meglepő: egyrészt tavaly, Barcelonában mi is megtapasztalhattuk, mennyire megacélosodtak a hellének (nem csupán futballban megy nekik), hiszen csak a hosszabbításban tudtuk legyűrni őket az elődöntőben; másrészt egyre több és több jel mutat arra, hogy a spanyolok nagy korszaka lezárult, vagy legalábbis lezárulóban van.
Ami pedig a további menetrendet illeti: az europaizált csoport (a brazilok valamennyi hazai mecscsüket a vetélytársak otthonában játszották le) tagjai lassan átköltöznek Kaliforniába, míg a mi négyesünk még letudja az utolsó négy kört (hasonló párosmeccsek lesznek, mint voltak nálunk az első margitszigeti hétvégén). Amennyiben csoportelsőként zárunk – az egymás elleni eredmények nekünk kedveznek a szerbekkel szemben, ha esetleg elvesztenénk jelenlegi lépéselőnyünket –, egyből a négy közé jutunk az olaszokhoz hasonlóan. A mi csoportunk másodikja Spanyolországgal csatázik, és e negyeddöntő győztese meccsel majd az olaszokkal, míg a B-kvartett harmadikja a görögökkel találkozik, majd a B1-gyel folytatja. A papírforma azt ígéri, mi találkozunk majd a görög-amerikai összecsapás győztesével. De hogy ezt biztosan kijelenthessük, még legalább egy hetet kell várnunk.

Szavazás

Elégedett férfi pólósaink athéni aranyérmével?

Legfrissebb hírek

Hat meccs, egy tripla, két dupla – a 16. vb-játéknap 19 gólja egy helyen

Foci vb 2026
7 perce

A zöld-fokiak kapitánya: Kis ország vagyunk, de semmi sem lehetetlen

Foci vb 2026
9 perce

Amerika pite: a világ legjobb játékosa és az aranylabdás is Franciaországnál – vb-kibeszélő, 16. nap

Foci vb 2026
17 perce

Vb 2026: kilenc párosítás hivatalos – mutatjuk az ágrajzot és a harmadikok helyzetét

Foci vb 2026
18 perce

Betlehem Dávid: Eddig még csak Pogány Induló-koncerten voltam itt

Úszás
33 perce

Új lehetőségek nyílnak a fiatal tehetséges sportolók előtt

Egyéb egyéni
1 órája

Statisztikák: Lukaku és De Bruyne is rekordot döntött

Foci vb 2026
1 órája

Belgium csoportelső lett, Egyiptom nem bírt Iránnal

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik