Domino a női pólóban is

Sz. G.Sz. G.
2004.09.09. 22:56
Címkék
Az Euroliga-győztes, négyszeres bajnok Domino-BHSE kiterjesztette szárnyait a magyar női vízilabda fölé is. Novák Ferenc szakosztály-igazgató elmondta, a Domino és a Bp-Honvéd három évre szóló fúziós szerződést kötött a Polo SC-vel, e szerint az elmúlt női pontvadászatban negyedik helyen végző együttes Domino-BHSE-Polo néven szerepel a következő idényben.
Az NSO ajáénlja:

ING női ob I, 2004-2005
Az NSO ajáénlja:

ING női ob I, 2004-2005
A megállapodás sejtetni engedi, hogy a továbbra is Györe Lajos vezetésével dolgozó női csapat biztos anyagi hátteret maga mögött érezve koncentrálhat a feladatokra, ráadásul jelentősen meg is erősödött.
"A Vasasból a kapus Horváth Patrícia, valamint Ipacs Barbara, Porvay Janka és Tomaskovics Eszter érkezik hozzánk, a BVSC-ből szerződtetjük Tóth Ildikót, míg a válogatott kapus Tóth II Andrea húga, Lilla nálunk kezdi újra a vízilabdát - újságolta Györe Lajos. - A bajnokságban a dobogót célozzuk meg, a Magyar Kupában pedig szeretnénk döntőt játszani, ezzel kivívni a nemzetközi kupaindulás jogát. A legnehezebb dolgom talán az lesz, hogy a húsz játékosból kiválasszam a legjobb csapatot."
Ahogy Györe Lajos felsorolásából is kiderült, rengetegen hagyják ott a legutóbb kupadöntős és bajnoki harmadik Vasast, amelyről azt is lehetett hallani, hogy megszűnik. Markovits László, az angyalföldi klub ügyvezető elnöke a következőképpen reagált felvetésünkre: "Szó sincs megszűnésről. Egyszerűen az történt, hogy az amúgy is a női vízilabda-szakosztályunk utánpótlását adó Angyalföldi SI és a Vasas nem indít külön együttest a bajnokságban, hanem együtt, egy csapatként szerepel a következő idényben, mégpedig Vasas-ASI néven. A változásnak költségkímélő, gazdasági okai vannak."
Mint megtudtuk, az együttest Kovács Imre, az ASI eddigi mestere irányítja majd, és a fent említetteken kívül a 69-szeres válogatott Kisteleki Dóra is elhagyja a Vasast, miután - Markovits László által is jogosnak tartott - feltételeit nem tudták teljesíteni. Kisteleki az ezüstérmes Szentesben folytatja pályafutását, csakúgy, mint Sipos Edit, aki Dunaújvárosból tér vissza egykori klubjához.
Legfrissebb hírek

Tombolt örömében az osztrák kommentátor az Algéria elleni egyenlítés után – videó

Foci vb 2026
5 perce

A Bahrain nem nevezte Valter Attilát a Tour de France-ra

Kerékpár
14 perce

Fekete–sárga csatával indul a kieséses szakasz – a mai mezek

Foci vb 2026
34 perce

Evezős vk: a magyarok közül Pétervári-Molnár Bendegúz végzett a legelőkelőbb helyen Luzernben

Egyéb egyéni
46 perce

Az egekbe szöktek a jegyárak a portugálok és a horvátok torontói mérkőzésére

Foci vb 2026
47 perce

Triatlon: magyar dupla dupla a tiszaújvárosi junior Európa-kupán!

Egyéb egyéni
1 órája

Huszonkét év után először japán győzelem a MotoGP-ben, Martín a vb élére állt

Egyéb autó-motor
1 órája

Vb 2026: nem engedték be Amerikába az egyik legismertebb szurkolót

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik