Egyesület a póló támogatására

Sz. G.Sz. G.
2004.11.10. 22:47
Címkék
Tíz magánszemély, köztük Bodnár Zsigmond, a T-Mobile Magyarország vezérigazgató-helyettese, a Magyar Vízilabda-szövetség alelnöke, Kovács István, a Domino-BHSE edzője kezdeményezésére megalapították a Vízilabdaklubokat Támogató Egyesületet (VKTE), amelynek bejegyzése már folyamatban van a cégbíróságnál. A szervezet a magyar vízilabda azon területeit szeretné támogatni, amelyeknek általában kevesebb pénz jut, így az utánpótlás-nevelés, a női póló és a sportág által egyelőre kevéssé átitatott régiók megerősítésében segédkezne. Sugár András, a T-Mobile Magyarország elnök-vezérigazgatója elárulta, hogy első évében 36 millió forinttal gazdálkodik majd az egyesület, és a pénzt a beérkező pályázatok elbírálása után osztják szét.Az alapítók hattagú kuratóriumot kértek fel a benyújtandó pályázatok értékelésére, a rendelkezésre álló pénz odaítélésére. A névsort három generáció három olimpiai bajnokával kezdjük, Dömötör Zoltánnal, Szívós Istvánnal és Molnár Tamással, mellettük a 117-szeres válogatott Dala Tamás, a Nemzeti Sportuszodák igazgatója, Salamon Ferenc, a LEN vízilabda-bizottságának tiszteletbeli tagja és Beck György, a HP Magyarország vezérigazgatója, az MVLSZ alelnöke tagja a testületnek.
Legfrissebb hírek

Az MLS-ben folytatja Robert Lewandowski – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
7 perce

Már nem Hong Mjung Bo a dél-koreai kapitány

Foci vb 2026
8 perce

Repülőhollandi-vb: Majthényi Szabolcs és Domokos András tizenötödször világbajnok

Egyéb egyéni
26 perce

Döntetlennel kezdte meg a Ferencváros az ausztriai edzőtábort

Labdarúgó NB I
34 perce

Női röplabda Európa-liga: szlovén előny az elődöntőben

Röplabda
38 perce

Dél-Afrika–Kanada: megvannak a kezdőcsapatok

Foci vb 2026
45 perce

Németországnak csaknem száz év után ismét nehézsúlyú profi bokszvilágbajnoka van

Ökölvívás
54 perce

Egyik gólvágóját a kispadra ültette Jesse Marsch – íme, az egyenes kieséses szakasz első meccsének kezdői

Foci vb 2026
54 perce
Ezek is érdekelhetik