Vízilabda, olimpiai selejtező: a bronzéremért játszhat a válogatott

2008.02.23. 22:25
A harmadik helyért játszik vasárnap - a görögökkel - a magyar női vízilabda-válogatott az Imperiában zajló olimpiai selejtezőtornán, mivel a szombati elődöntőben hosszabbítás után, büntetőkkel kikapott a vendéglátók együttesétől.
Sós Ildikóval a kapuban kiváló védekezést bemutatva kezdett Godova Gábor együttese, amely már 5-0-ra (!) is vezetett a legutóbbi Európa-bajnokság ezüstérmese ellen, amikor - 13 perc elteltével - első góljukat szerezték a vendéglátók. Nagyszerű átlövésekből, megúszásból szerzett szebbnél szebb találatokkal alapozta meg, majd tartotta többgólos előnyét az Eb-bronzérmes magyar csapat, s a harmadik negyedben már 7-3 is volt az állás, ahonnan mégis vissza tudtak kapaszkodni az itáliaiak. A zárónegyedben előbb 7-5-re zárkóztak közelebb, s miután egy magyar emberelőny kimaradt, újabb szépítést követően - némi bírói segédletet is kapva - az utolsó másodpercekben kiegyenlítettek (7-7). Következett a kétszer háromperces hosszabbítás, amelynek első fele nem hozott gólt, a második pedig 2-2-vel ért véget, így a büntetők döntöttek - az olaszok javára. Négy-négyig mindkét félnél mindenki pontos ítéletvégrehajtó volt, majd az ötödik párban hiba itt is (Bujka Barbara), ott is. Pelle a második 5 méteresét is értékesítette, a jó talján választ követően viszont a hetedik párban az amúgy remeklő Valkay Ágnes rontott, riválisa ugyanakkor nem, ennél fogva a vendéglátók nyertek összesítésben 15-14-re, s játszhatnak az oroszokkal az első helyért vasárnap este, míg a magyar válogatottra a bronzcsata (a nemzetközi szövetség honlapja szerint 17:30 ó) vár a görög csapattal. Vigaszul szolgálhat azonban a Godova-csapat számára a tény, hogy az imperiai végső helyezéstől függetlenül az elődöntőbe jutással már elérte a fő célt: kijutott a pekingi olimpiára. (MTI)

NŐI OLIMPIAI SELEJTEZŐ

ELŐDÖNTŐ:
Olaszország-Magyarország 9-9 (0-2, 1-3, 3-2, 3-0 - 0-0, 2-2) - hosszabbítás után, büntetőkkel: 6-5
magyar góldobók: Pelle, Drávucz, Valkay Á. 2-2, Györe, Szremkó, Primász 1-1
További eredmények:
a 11. helyért: Brazília-Csehország 15-5
a 7-10. helyért: Németország-Kuba 9-8 Kazahsztán-Puerto Rico 13-5
elődöntő: Oroszország-Görögország 13-10

NŐI OLIMPIAI SELEJTEZŐ

ELŐDÖNTŐ:
Olaszország-Magyarország 9-9 (0-2, 1-3, 3-2, 3-0 - 0-0, 2-2) - hosszabbítás után, büntetőkkel: 6-5
magyar góldobók: Pelle, Drávucz, Valkay Á. 2-2, Györe, Szremkó, Primász 1-1
További eredmények:
a 11. helyért: Brazília-Csehország 15-5
a 7-10. helyért: Németország-Kuba 9-8 Kazahsztán-Puerto Rico 13-5
elődöntő: Oroszország-Görögország 13-10
Legfrissebb hírek

Az FTC hozta a vártakat, de a BVSC meglepetést szerzett

Vízilabda
Tegnap, 12:05

Ötödikként zárt a Ferencváros női vízilabdacsapata az európai rangsorban

Vízilabda
2026.06.25. 12:54

Az Olympiakosszal játszik a serlegért a Ferencváros a női vízilabda BL-ben

Vízilabda
2026.06.10. 22:33

Először jutott be a női vízilabda BL-döntőbe a Ferencváros!

Vízilabda
2026.06.10. 20:26

Faragó Kamilla: Nem lehetünk elégedetlenek

Vízilabda
2026.05.30. 11:24

Szorosabb második meccsen duplázta meg előnyét az FTC a BVSC ellen a női vízilabda ob I döntőjében

Vízilabda
2026.05.24. 17:09

Női vízilabda ob I: az UVSE előnybe került a bronzcsatában

Vízilabda
2026.05.20. 20:28

Itt a játékos, a jogász és a vízilabdaelnök válasza Mihók Attila piros lapos botrányára

Vízilabda
2026.05.20. 08:02
Ezek is érdekelhetik