Kemény Dénes válogatottja a felkészülés legnehezebb módját járja

2008.06.13. 09:09
A magyar vízilabda-válogatott javában készül a nyári megmérettetésekre. Nem is akárhogy! Kemény Dénes – stílszerűen – a lehető legkeményebb módját választotta a tökéletes ráhangolódásnak: az erőnléti edzések közepette az egyik legfőbb riválissal, Szerbiával vívnak edzőmeccseket.
Kemény Dénes nem bánik kesztyűs kézzel játékosaival a felkészülés heteiben sem
Fotó: Mirkó István
Kemény Dénes nem bánik kesztyűs kézzel játékosaival a felkészülés heteiben sem
Kemény Dénes nem bánik kesztyűs kézzel játékosaival a felkészülés heteiben sem
Fotó: Mirkó István
Kemény Dénes nem bánik kesztyűs kézzel játékosaival a felkészülés heteiben sem

Kemény Dénes már két hete erőnléti tréningeket vezet játékosainak, azonban a vízilabda-válogatott eközben is játszik: barátságosnak nem is igen mondható felkészülési mérkőzéseket.

A rivális az a Szerbia, amelyik az utóbbi időben sok borsot tört Kásás Tamásék orra alá, és most a Világligára készül. A két csapat háromszor csap össze Szegeden – ebből kettőt lejátszottak már –, majd a mieink folytatják „országjáró” felkészülési turnéjukat.

A mérkőzések nem hivatalosak, ami azt jelenti, hogy mindkét csapatban folyamatosan mehetnek a cserék, az eredményt hivatalosan nem számolják, csak a hátralévő időt. A találkozókra a szerb és a magyar fél is egy-egy játékvezetőt delegál, de szó sincs arról, hogy ne lenne nagy küzdelem. A csütörtöki mérkőzésen például két páros kiállítás is volt.

A szerbek megnyerték az első mérkőzést, csütörtökön azonban javítottak a mieink, ami pozitívum, hiszen a Kemény Dénes csapata két hete szinte csak ezeken a meccseken látott labdát.

Kiss Gergely a mérkőzés után elmondta, a nagy koncentráció miatt még a poénkodás is kevesebb. „Olyanok vagyunk jelenleg, mint a zombik: edzés, kaja, edzés, alvás... És nem kérdés, hogy moziba megyünk-e, vagy megiszunk egy kávét. Ha tehetjük, pihenünk, az ágy a kedvenc tárgyunk” - nyilatkozta a kétszeres olimpiai bajnok játékos.

További részletek a Nemzeti Sport mai számában, a 14. oldalon.
Legfrissebb hírek

Megszavazta a képviselő testület, Benedek Tiborról a Margit-szigeten neveznek el sétányt

Vízilabda
19 órája

„Már az olimpiára kijutás is megérdemli az anyagi elismerést” – Fürjes Balázs az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.25. 19:26

Történelmi döntés a NOB-nál: minden olimpikon több mint 3 millió forintot kap az olimpiai részvételért

Egyéb egyéni
2026.06.24. 17:59

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Pigniczki Fanni és az együttes kéziszercsapat döntős a pekingi rg-világkupán

Torna
2026.06.20. 17:45

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?

Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik