A Domino-Honvéd búcsúzik a női ob I-től

MTI MTIMTI MTI
2009.08.11. 15:21
Címkék
Két héttel a női vízilabda ob I nevezési határidejének lejárta előtt véglegesnek tekinthető: búcsúzik a legjobb hazai együttesek versengésétől a legutóbb ezüstérmes, azt megelőzően pedig háromszor egymás után első helyen végző Domino-Honvéd.

 

 

A T-Mobile Sporthír Szolgálat keddi tájékoztatása szerint a mindössze öt évadot megélt csapat feloszlásáról Novák Ferenc, a Budapesti Honvéd Sportegyesület kötelékébe tartozó Domino-Honvéd vízilabda-szakosztályának igazgatója elsőként a névadó főtámogató T-Mobile illetékeseit tájékoztatta.

A férfigárda mellett 2004-ben testvércsapatként bemutatkozó, Györe Lajos vezetőedző irányította női alakulatot fenyegető gazdasági veszélyre már a római világbajnokság előtt több jel utalt. A szakosztály a együttes tagjainak – köztük annak a hét pólósnak is, aki a vb-n a magyar válogatott színeiben szerepelhetett – azt javasolta, hogy a következő bajnokságban amatőrként játsszanak. Ám mindössze négyen nyilatkoztak úgy, hogy ilyen körülmények között is készek a Honvéd rendelkezésére állni: Györe Anett csapatkapitány, továbbá Horváth Patrícia, Kisteleki Dóra és Menczinger Katalin.

Amint kiderült, a szakosztály nem tud újabb támogatókat szerezni, így a csapat szétszéledt. A nevesebbek közül ketten a vb-t megelőzően egyformán Görögországba igazoltak: Valkay Ágnes az Olympiakosz Pireuszhoz, Tóth Ildikó pedig az Iraklisz Szalonikihez. Györe az olasz Rapallo Nuotóhoz, míg Menczinger az eddigi nagy rivális, most bajnoki címvédő Dunaújvároshoz szerződött, Keszthelyi Ritával együtt. Kisteleki a vb-n is bemutatkozó kapussal, Gyöngyösy Anikóval együtt a Győr, Takács Orsolya a Szentes együttesének tagja lett. Zantleitner Krisztina és Péteri Eszter pályafutásának befejezésére készül, a két légiós pedig hazatér.

Az idén 32 éves Horváth Patrícia – aki a válogatott kapusaként világbajnokságot és világkupát is nyert, míg 2006-ban a LEN-kupa-győztes Kőér utcai csapat oszlopos tagja volt – csak nyári szabadságának befejezése után dönt a hogyan továbbról.

Legfrissebb hírek

Törökország továbbra is hibátlan a házigazdák ellen – statisztikák

Foci vb 2026
8 perce

Minden idők legtöbb gólja világbajnokságon: 60 meccs után megdőlt a világrekord

Foci vb 2026
51 perce

Megdőlt a vb-gólrekord, Törökország a hajrában szerzett góllal az amerikaiak elleni győzelemmel búcsúzott

Foci vb 2026
56 perce

Ausztrália továbbment, Paraguay még várakozik; Törökország nyert egy meccset

Foci vb 2026
57 perce

Felejthető és gól nélküli meccsen jutott tovább Ausztrália és jó eséllyel Paraguay is

Foci vb 2026
59 perce

Videó: Goretzka rossz buszra szállt a meccs után

Foci vb 2026
1 órája

A cserecsapatok csatája gólgazdag, San Franciscóban mindenkinek jó az iksz – félidők

Foci vb 2026
2 órája

Koeman bízott a jó kezdésben, de talált hibákat is a holland játékban

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik