Női vízilabda: a spanyolokkal és a görögökkel mérkőzhet a Merész-csapat

MTI MTIMTI MTI
2012.10.02. 19:29
A magyar női vízilabda-válogatott az olimpiai ezüstérmes spanyol és a világbajnoki címvédő görög nemzeti csapattal került egy csoportba a Világligában. A nemzetközi szövetség (FINA) által elkészített sorsolásról a hazai szövetség tájékoztatta kedden az MTI-t.

„Két, hozzánk hasonlóan rendkívül fiatal csapattal kerültünk össze” – mondta Merész András, a londoni játékokon negyedik, Eb-harmadik magyar együttes szövetségi kapitánya.

„Az ibériaiakat az olimpiáról is jól ismerjük, de a napokban beszéltem a hozzám hasonlóan a felnőtt- és a juniorválogatottért is felelő görög kapitánnyal, aki megerősítette, hogy a korábbi nagyválogatottból hat-nyolc játékos marad csak a felnőtt nemzeti csapatban, a többiek fiatalok lesznek”– tette hozzá.

A szakvezető sajnálkozva jegyezte meg, hogy a selejtezőmérkőzések időpontjában nem számíthat az Amerikában tanuló játékosokra, ami hátrányt jelent majd.

„Ennek ellenére a továbbjutás a célunk, már csak azért is, mert a Szuperdöntőben nagyszerű ellenfelekkel mérkőzhetnénk, ami nyolc héttel a világbajnokság előtt jót tenne az együttesnek”– fogalmazott.
Merész András, a londoni játékokon negyedik, Eb-harmadik magyar együttes szövetségi kapitánya.

„Az ibériaiakat az olimpiáról is jól ismerjük, de a napokban beszéltem a hozzám hasonlóan a felnőtt- és a juniorválogatottért is felelő görög kapitánnyal, aki megerősítette, hogy a korábbi nagyválogatottból hat-nyolc játékos marad csak a felnőtt nemzeti csapatban, a többiek fiatalok lesznek”– tette hozzá.

A szakvezető sajnálkozva jegyezte meg, hogy a selejtezőmérkőzések időpontjában nem számíthat az Amerikában tanuló játékosokra, ami hátrányt jelent majd.

„Ennek ellenére a továbbjutás a célunk, már csak azért is, mert a Szuperdöntőben nagyszerű ellenfelekkel mérkőzhetnénk, ami nyolc héttel a világbajnokság előtt jót tenne az együttesnek”– fogalmazott.

A FINA az európai csapatokat két selejtezőcsoportba osztotta, innen az első két-két helyezett jut az úgynevezett Szuperdöntőbe, amelyet június 3. és 8. között rendeznek meg, egyelőre ismeretlen színhelyen.

VILÁGLIGA, EURÓPAI SELEJTEZŐ
A-CSOPORT: Magyarország, Spanyolország, Görögország
B-CSOPORT: Oroszország, Olaszország, Hollandia
A MAGYAR CSAPAT PROGRAMJA
Január 23.: Spanyolország–Magyarország
Január 26.: Magyarország–Görögország
Február 9.: Magyarország–Spanyolország
Március 13.: Görögország–Magyarország

 

Legfrissebb hírek

Az FTC hozta a vártakat, de a BVSC meglepetést szerzett

Vízilabda
2026.06.26. 12:05

Ötödikként zárt a Ferencváros női vízilabdacsapata az európai rangsorban

Vízilabda
2026.06.25. 12:54

Az Olympiakosszal játszik a serlegért a Ferencváros a női vízilabda BL-ben

Vízilabda
2026.06.10. 22:33

Először jutott be a női vízilabda BL-döntőbe a Ferencváros!

Vízilabda
2026.06.10. 20:26

Faragó Kamilla: Nem lehetünk elégedetlenek

Vízilabda
2026.05.30. 11:24

Szorosabb második meccsen duplázta meg előnyét az FTC a BVSC ellen a női vízilabda ob I döntőjében

Vízilabda
2026.05.24. 17:09

Női vízilabda ob I: az UVSE előnybe került a bronzcsatában

Vízilabda
2026.05.20. 20:28

Itt a játékos, a jogász és a vízilabdaelnök válasza Mihók Attila piros lapos botrányára

Vízilabda
2026.05.20. 08:02
Ezek is érdekelhetik