Női vízilabda-világliga: győzelem a spanyolok ellen
A magyar női vízilabda-válogatott három góllal legyőzte a spanyolok legjobbjait a világliga szerdai csoportselejtezős nyitányán, Mataróban.
Merész András, a tavaly Európa-bajnoki bronzérmes és olimpiai negyedik helyezett nemzeti együttes szövetségi kapitánya a spanyolországi meccsre hét olyan játékost hívott be, aki szerepelt a londoni ötkarikás játékokon.
A szakvezető által a csapatépítés és az eredményesség szempontjából is fontosnak minősített 2013-as első hivatalos fellépésen a londoni nyári játékokon ezüstérmesként végzett együttes várt Takács Orsolyáékra, akik remekül kezdték az idényt, hiszen – a spanyol szövetség honlapjának híre szerint – 12–9-re megnyerték az idegenbeli összecsapást.
A sorozat folytatásaként a csoport harmadik tagjával, a világbajnoki címvédő görögökkel szombaton Egerben száll medencébe a magyar együttes. A trióból a legjobb kettő jut tovább az úgynevezett Szuperdöntőbe, amelyet Pekingben rendeznek meg június elején a selejtezők legeredményesebb nyolc válogatottjának részvételével.| CSOPORTSELEJTEZŐ, 1. MÉRKŐZÉS |
| Spanyolország-Magyarország 9–12 |
Legfrissebb hírek

Az FTC hozta a vártakat, de a BVSC meglepetést szerzett
Vízilabda
2026.06.26. 12:05

Először jutott be a női vízilabda BL-döntőbe a Ferencváros!
Vízilabda
2026.06.10. 20:26

Faragó Kamilla: Nem lehetünk elégedetlenek
Vízilabda
2026.05.30. 11:24

Női vízilabda ob I: az UVSE előnybe került a bronzcsatában
Vízilabda
2026.05.20. 20:28
Ezek is érdekelhetik




