Férfi vízi ob I: a hat közé jutna az erősödő DVSE

MTI MTIMTI MTI
2013.09.05. 17:03
Debrecen negyedik élvonalbeli szezonjára készülő férfi vízilabdacsapata átalakult kerettel vág neki az ob I szombaton rajtoló 2013–2014-es küzdelemsorozatának.

A legutóbbi szezonban ötödikként záró DVSE számára erősítés, hogy – amint az a csütörtöki sajtótájékoztatón is elhangzott – szerződését három évvel meghosszabbította az Európa-bajnok szerb Braniszlav Mitrovics és az újdonsült világbajnoki ezüstérmes montenegrói Szasa Misics, valamint további öt játékos döntött a maradás mellett.

Az újonnan érkezettek között van a román válogatott Andrei Busila, a világ- és Európa-bajnok, olimpiai ezüstérmes montenegrói Predrag Jokics, s újból piros-fehér szerelést húz a féléves szentesi kitérőt követően visszatérő kétszeres hazai gólkirály, Weszelovszky László.

A veszteség oldalon a legnagyobb név a világbajnok, olimpiai ezüstérmes Alex Giorgetti, az olasz pólós, akinek édesanyja magyar – ő Itáliába, a Pro Reccóhoz szerződött vissza.

A Debreceni VSE a kétszeres ötkarikás bajnok Varga Tamás irányításával az eddigi legsikeresebb szezonját zárta legutóbb, mivel – túl azon, hogy ötödik helyen végzett az ob I-ben – a Magyar Kupában, illetve története első nemzetközi megméretésén, az Európa-kupában is a legjobb négy közé jutott. Idén viszont anyagi okok miatt nem indul a gárda a második legrangosabb európai klubsorozatban. A magyar bajnokságban a cél az első hat közé kerülés.

Az újonnan érkezettek között van a román válogatott Andrei Busila, a világ- és Európa-bajnok, olimpiai ezüstérmes montenegrói Predrag Jokics, s újból piros-fehér szerelést húz a féléves szentesi kitérőt követően visszatérő kétszeres hazai gólkirály, Weszelovszky László.

A veszteség oldalon a legnagyobb név a világbajnok, olimpiai ezüstérmes Alex Giorgetti, az olasz pólós, akinek édesanyja magyar – ő Itáliába, a Pro Reccóhoz szerződött vissza.

A Debreceni VSE a kétszeres ötkarikás bajnok Varga Tamás irányításával az eddigi legsikeresebb szezonját zárta legutóbb, mivel – túl azon, hogy ötödik helyen végzett az ob I-ben – a Magyar Kupában, illetve története első nemzetközi megméretésén, az Európa-kupában is a legjobb négy közé jutott. Idén viszont anyagi okok miatt nem indul a gárda a második legrangosabb európai klubsorozatban. A magyar bajnokságban a cél az első hat közé kerülés.

Legfrissebb hírek

Vogel Soma: Újra mi leszünk az üldözők a BL-ben, ez pluszmotivációt ad

Vízilabda
2026.06.14. 15:47

Vízilabda: Burián Gergely és Vigvári Vince BL-győztes a Barcelonetával

Vízilabda
2026.06.13. 22:45

Bronzérmes az FTC a férfi vízilabda BL-ben

Vízilabda
2026.06.13. 20:23

Nyéki Balázs: Ha a Barceloneta legjobbjait hatástalanítjuk, rendben leszünk!

Vízilabda
2026.06.11. 13:10

Nagy Ákos: Egymillió fokon fogunk égni!

Vízilabda
2026.06.11. 10:09

Férfi vízi ob I: a Kaposvár és az UVSE győzelmével ért véget az alsóházi idény

Vízilabda
2026.06.05. 20:24

Batizi Benedek: Sikerként élhetjük meg a bronzot is

Vízilabda
2026.06.05. 08:07

Fekete Gergő: Teljesíteni kell, vagy más lép a helyünkre

Vízilabda
2026.06.02. 15:06
Ezek is érdekelhetik