Női vízilabda: magyar ezüst- és bronzérem Oroszországban
Az orosz házigazdák első számú női vízilabdacsapata nyerte a hatcsapatos Kirisi-kupát, amelyen mindkét magyar csapat dobogóra állhatott.
A magyar bajnoki címvédő UVSE a torna hétfői záró napján elkönyvelte negyedik győzelmét, 15–6-ra verve Kirisi második csapatát, így a második helyen végzett – derült ki az esemény honlapjáról.
Az ob I legutóbbi bronzérmese, a Dunaújvárosi Főiskola is sikerrel vívta meg utolsó meccsét: 11–9-re diadalmaskodott a kínai Tiencsin felett, ezzel harmadik lett.
A kirisiek jobbik csapata, amely minden ellenfelénél jobbnak bizonyult, a záró körben a holland nemzeti válogatottat győzte le 13–11-re, s magabiztosan végzett az élen, míg a németalföldieknek
be kellett érniük a negyedik hellyel.
Az utolsó két pozícióban a Tiencsin és a gyengébbik orosz együttes végzett.
Legfrissebb hírek

Először jutott be a női vízilabda BL-döntőbe a Ferencváros!
Vízilabda
2026.06.10. 20:26

Faragó Kamilla: Nem lehetünk elégedetlenek
Vízilabda
2026.05.30. 11:24
Ezek is érdekelhetik






