Kitüntetés: díszkövet avattak az egri csillagok tiszteletére – galéria

R. E. B.R. E. B.
2018.11.15. 19:25
Nyolc olimpiai aranyérem tulajdonosa állt össze – nem csak a fotózás kedvéért – mosolyogva Egerben, amikor az Eger Sikeréért Egyesület újabb díszkövet avatott a Dobó térről nyíló Érsek utcában kialakított Egri Csillagok Sétányán.
Biros Péter, Madaras Norbert és Szécsi Zoltán tiszteletére is díszkövet avattak – GALÉRIÁNK ELÉRÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE! (Fotó: Lénárt Márton)
Biros Péter, Madaras Norbert és Szécsi Zoltán tiszteletére is díszkövet avattak – GALÉRIÁNK ELÉRÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE! (Fotó: Lénárt Márton)

 

Az egyesület és az egri önkormányzat a sétány létrehozásával a munkásságukkal, életművükkel Eger fejlődését és hírnevének erősítését segítő személyiségek előtt kívánnak tisztelegni, a „kritériumoknak” pedig tökéletesen megfelel a mostani négy kitüntetett.

Az első díszkövet Kovács Kati Kossuth-díjas énekművész kapta, a másodikat pedig amolyan minicsapatként az egyaránt háromszoros olimpiai bajnok Biros Péter és Szécsi Zoltán (2000, 2004, 2008), a kétszeres ötkarikás első Madaras Norbert (2004, 2008), illetve a 2004-ben elhunyt, így posztumusz kitüntetett, ugyancsak olimpiai bajnok Pócsik Dénes (1964) tiszteletére adták át. A pályafutásuk során a városhoz ezer szállal kötődő pólósok közül ketten most is aktívan dolgoznak Egerben, hiszen Szécsi nemrég lett az Egri Vízilabda Klub elnöke, míg Biros Péter a női csapatot irányítja.

Az ünnepélyes eseményen az olimpikonok kézjegyével ellátott díszkövön kívül átadták a különleges sétányt bemutató emléktáblát is, amelyet Honfi Gábor, az Eger Sikeréért Egyesület elnöke leplezett le.

Legfrissebb hírek

„Már az olimpiára kijutás is megérdemli az anyagi elismerést” – Fürjes Balázs az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.25. 19:26

Történelmi döntés a NOB-nál: minden olimpikon több mint 3 millió forintot kap az olimpiai részvételért

Egyéb egyéni
2026.06.24. 17:59

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?

Népsport
2026.06.17. 14:23

Preisinger Sándor: Nem szabad elfelejteni az atlantai csapatunkat

Magyar válogatott
2026.06.14. 17:21

„Minden idők legjobb EOC-közgyűlését rendezték Budapesten” – Szpirosz Kapralosz elnök az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.14. 13:03
Ezek is érdekelhetik