Férfi vízi: kikapott, de a KSI nyerte az osztályozót

MTI MTIMTI MTI
2020.06.27. 20:41
A KSI játszhat a következő idényben a férfi vízilabda ob I-ben, miután szombaton 10–9-re kikapott ugyan a Nagykanizsától, de a részvételért rendezett párharcban 20–19-re jobbnak bizonyult.

A Nagykanizsa – amely csütörtökön 11–9-re veszítette el az első mérkőzést – a második összecsapáson az első negyed után 1–4-re állt, de a harmadik játékrészben nyújtott gólerős játékának köszönhetően még reménykedhetett. A záró negyedben aztán már 10–7-re is vezetett, ami összesítésben a kanizsaiaknak kedvezett volna, ám miután a találkozót a KSI két gólja zárta, így végül utóbbi ünnepelhetett.

A páros mérkőzésre – amelynek mindkét felvonását a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában rendezték – azért volt szükség, mert az AVUS Szombathely visszalépett első osztályú indulási jogától.

Az MVLSZ március 14-én jelentette be, hogy a koronavírus-járvány miatt felfüggeszt minden sorozatot, majd május 11-én törölte az idényt, ez összesen 42 bajnokságot érintett. A következő idény nyáron, a Magyar Kupával indul.

AZ OB I-ES INDULÁSÉRT, 2. MÉRKŐZÉS:
KSI–Nagykanizsa 9–10 (4–1, 2–2, 1–5, 2–2)
Az ob I-be jutott: a KSI, 20–19-es összesítéssel

Legfrissebb hírek

Együttműködési megállapodást kötött az NB II újoncával a ZTE FC

Labdarúgó NB I
Tegnap, 11:10

Távozott az NB II-be feljutó Nagykanizsa vezetőedzője

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 17:45

NB II: Nagykanizsáról igazolt belső védőt a Szeged

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 12:42

Bátor és hatékony játékkal igyekszik célba érni a Gyirmót az NB III-as osztályozón

Labdarúgó NB II
2026.06.07. 08:48

Férfi vízi ob I: a Kaposvár és az UVSE győzelmével ért véget az alsóházi idény

Vízilabda
2026.06.05. 20:24

Batizi Benedek: Sikerként élhetjük meg a bronzot is

Vízilabda
2026.06.05. 08:07

Fekete Gergő: Teljesíteni kell, vagy más lép a helyünkre

Vízilabda
2026.06.02. 15:06

Története során huszonnyolcadszor bajnok az FTC a férfi vízilabda ob I-ben

Vízilabda
2026.05.31. 20:09
Ezek is érdekelhetik