UVSE: Benedek Tiborra emlékeznek az új címerrel – kép

T. D.T. D.
2020.07.24. 18:24
Az UVSE Vízilabda Sportegyesület elnöke, Lovas Péter közleményben jelentette be, hogy a klubcímerben mostantól megjelenik majd a júniusban elhunyt Benedek Tibor monogramja, valamint – a végtelent szimbolizáló – nyolcas sapkaszáma is.

Benedek Tibor utolsó állomása az UVSE volt (Fotó: Tumbász Hédi)
Benedek Tibor utolsó állomása az UVSE volt (Fotó: Tumbász Hédi)
Benedek Tibor utolsó állomása az UVSE volt (Fotó: Tumbász Hédi)
Benedek Tibor utolsó állomása az UVSE volt (Fotó: Tumbász Hédi)
Benedek Tibor utolsó állomása az UVSE volt (Fotó: Tumbász Hédi)

 

Mint ismert, Benedek Tibor pályafutásának utolsó állomása az UVSE volt. 2017 januárjától a klub szakmai igazgatójaként tevékenykedett, másfél évvel később a csapat vezetőedzői posztját is elfoglalta. Az ott elkezdett munkát betegsége miatt már nem tudta befejezni – helyét korábbi játékostársa, Vincze Balázs vette át.

A közlemény és a mellékelt képek szerint Lovas Péter klubelnök az Újpesti Torna Egylet klubigazgatójának, Őze Istvánnak írt levelet azzal kapcsolatosan, hogy az UTE által birtokolt „Újpesti Vízilabda” megnevezést az UVSE használhassa. Az UTE női vízilabdacsapata a 2008–2009-es idény közben, a férfi 2011-ben szűnt meg – utóbbival együtt a szakosztály is.

A kérésre az UTE klubigazgatója nemet mondott, így az UVSE neve egyelőre nem változik, de a címert módosították a korábbi szakmai igazgató és vezetőedző emlékére.


A játékosként háromszoros olimpiai bajnok, világbajnok, Európa-bajnok, edzőként világbajnok Benedek Tibor június 18-án, súlyos betegség következtében hunyt el.

Legfrissebb hírek

Megszavazta a képviselő testület, Benedek Tiborról a Margit-szigeten neveznek el sétányt

Vízilabda
Tegnap, 2:29

Vízilabda: az UVSE megvédte címét az ifjúsági leánybajnokságban

Utánpótlássport
2026.06.07. 20:54

Férfi vízi ob I: a Kaposvár és az UVSE győzelmével ért véget az alsóházi idény

Vízilabda
2026.06.05. 20:24

Férfi vízilabda ob I: újra legyőzte a Szolnokot, a BVSC lett a bronzérmes

Vízilabda
2026.05.30. 17:22

Az UVSE lett a bronzérmes a női vízilabda ob I-ben

Vízilabda
2026.05.27. 21:27

Női vízilabda ob I: az UVSE előnybe került a bronzcsatában

Vízilabda
2026.05.20. 20:28

Vízilabda: a KSI a fiú ifi, az UVSE a leány serdülőbajnok

Utánpótlássport
2026.05.17. 19:22

A visszavágót is megnyerte az FTC, ezzel egymás után másodszor bejutott a női vízilabda BL négyes döntőjébe

Vízilabda
2026.05.16. 19:14
Ezek is érdekelhetik