Kenéz György: Megérkeztünk Montrealba, Horkai Gyuri pedig gratulált, hogy megnyertük az olimpiát

2026.06.23. 18:38
null
Fotó: Vasas SC, archív
A montreali olimpia előtt csapattársai megtréfálták egy trükkös születésnapi tortával, mindössze 20 éves volt, amikor a magyar férfi vízilabda-válogatottal aranyérmet nyert az 1976-os ötkarikás játékokon és pályafutása után Kuvaitban olyan erős első edzést tartott, hogy másnap csak négyen mentek vissza az uszodába. Kenéz György ma 70 éves. Kerek születésnapja alkalmából beszélgetett a 128-szoros válogatott korábbi játékossal Edvi László a Nemzeti Sportrádióban.
Vízilabda
11 órája

Hetvenéves Kenéz György, aki első nagy tornáján olimpiai bajnok lett

Faragó Tamás ajánlásával 1974-ben került a Vasashoz, itt érte el a legnagyobb sikereit.

 

Legfrissebb hírek

Hetvenéves Kenéz György, aki első nagy tornáján olimpiai bajnok lett

Vízilabda
11 órája

Messi és Messi!!!; Kenéz György: 70

E-újság
20 órája

Orosz Pál: Szeretnénk, hogy kicsit színesebb legyen a játékunk

Európa-liga
2026.06.16. 21:15

Aranyos Imre élete ajándékának tekinti, hogy Csank János keze alatt futballozhatott

Labdarúgó NB I
2026.06.13. 07:14

Vancsa Zalán: A feljutás eddig a legszebb pillanat a pályafutásomban

Légiósok
2026.06.10. 17:10

Törőcsik András, a magyar futball elveszett zsenije

Magyar válogatott
2026.06.10. 15:51

„A Méridánál nem ismertem senkit, se edzőt, se játékost, de aztán leesett, hogy ők sem ismerik egymást”

Légiósok
2026.06.09. 17:53

Örömteli hancúrozás a levegőben – Besenyei Péter 70 éves

Egyéb egyéni
2026.06.08. 06:52
Ezek is érdekelhetik